بررسی بحران مهاجرت محور نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا

وزرای کشور اعضای اتحادیه اروپا علی‌رغم اختلاف نظرها درباره نحوه رفتار این اتحادیه در برابر هجوم پناهجویان امروز(دوشنبه) با یکدیگر دیدار می کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزرای کشور عضو اتحادیه اروپا در بروکسل امروز با یکدیگر دیدار و گفت وگو می کنند تا به یک سیاست واحد برای سازماندهی تعداد بسیاری از مردمی که در حال حاضر به امید یافتن پناهندگی از کشورشان به خاطر فرار از درگیری و فقر به اتحادیه اروپا آمده اند، دست یابند.

این وزرا برای دستیابی به یک رویکرد مشترک در این باره با چالش بزرگی روبه رو هستند. مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی و رومانی همگی در برابر برنامه جایگزین درباره پناهجویان مقاومت می کنند.

مجارستان تا روز شنبه گزارش داده بود که 4330 پناهجو به کشورش وارد شده‌اند. این کشور در نظر دارد که دیوار یا حصار برای مقابله با مهاجران در مرز خود با صربستان را تا روز سه شنبه به پایان برساند.

وزیر خارجه جمهوری چک نیز اعلام کرده است که این برنامه را هرگز قبول نمی کند. اسلواکی نیز اعلام کرده است که وی هر گونه برنامه در این باره مسدود خواهد کرد.

همچنین رومانی اعلام کرده است که بیشتر از 1785 پناهجو را نخواهد پذیرفت. این در حالی است که اتحادیه اروپا از این کشور خواسته است که چهار هزار و 650 پناهجو را بپذیرد.

در آستانه این نشست، انگلا مرکل صدر اعظم آلمان با فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه درباره پناهجویان دیدار و گفت و گو کرد. یک منبع مطلع دراین باره اعلام کرد که دو طرف درباره ارزیابی به وضعیت هجوم پناهجویان بر یک موضع یکسان توافق کردند.

هفته گذشته آلمان و اتریش مرزهای خود را بر روی پناهجویان باز کردند.

همچنین کمیساریای امور پناهندگان در سازمان ملل از اتحادیه اروپا خواست که یک پاسخ جامع اروپایی در برابر مساله پناهجویان بدهد.

انتهای پیام

کد N956977