دادستان کرمان خبر داد

انهدام 51 باند مواد مخدر طی 5 ماه نخست سال جاری

سیاسی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از انهدام 51 باند و کشف و توقیف 43 تن از انواع مواد مخدر در پنج ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد و گفت: سیاست راهبردی دستگاه قضایی استان ضربه و انهدام باندهای مافیایی مواد مخدر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، دادخدا سالاری با اعلام کشف 43 تن از انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 11 هزار و 294 پرونده در ارتباط با جرائم مواد مخدر وارد دستگاه قضایی استان شده است که تصمیمات مقتضی اتخاذ شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه 51 باند بزرگ مافیای مواد مخدر منهدم شده‌اند، افزود: پهنای جغرافیایی استان کرمان حداقل معادل پنج استان کشور است و موقعیت این استان به گونه‌ای است که بخش عمده اتباع بیگانه و مواد مخدر از آن عبور می کند.

سالاری گفت: بخش عمده‌ای از توان قضایی استان صرف برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر شده است. تبعات عبور مواد مخدر از استان کرمان برای مردم بسیار سنگین است و با این حال به هیچ عنوان اجازه جولان به سوداگران مرگ را نخواهیم داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تاکید بر مقابله با سوداگران مرگ و باندهای مواد مخدر اضافه کرد: مقابله با باندهای شکل گرفته مواد مخدر در یک سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

انتهای پیام

کد N956961