نیک‌نژاد خبر داد

اجرای ۳۲۰۰ ویژه‌برنامه فرهنگی به مناسبت اول ذیحجه در استان تهران

سازمان تبليغات,ذي‌الحجه

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران گفت: به مناسبت اول ذیحجه، سالروز ازدواج پربرکت حضرت علی و فاطمه (علیهم السلام)،۳۲۰۰ برنامه فرهنگی در سطح استان تهران برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران گفت: به مناسبت اول ذیحجه، سالروز ازدواج پربرکت حضرت علی و فاطمه (علیهم السلام)،۳۲۰۰ برنامه فرهنگی در سطح استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین نصیر نیک‌نژاد اظهار کرد: همزمان با آغاز ماه ذیحجه و سالروز ازدواج پربرکت حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) ویژه برنامه‌هایی در شهر و شهرستان‌های استان تهران برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، با اشاره به عظمت این ماه افزود: ذیحجه از ماه‌های شریف و برجسته سال است و به خاطر برخورداری از موقعیت‌های مهم عبادی، اجتماعی و تاریخی در جایگاه رفیع و منزلت عالی دینی و مذهبی قرار دارد. دهه نخست آن از ایام معروف سال است و مناسبت‌هایی همچون عید سعید قربان، عید سعید غدیر، ماجرای مباهله و بسیاری از رویدادهای مهم تاریخ اسلام در این ماه شریف قرار گرفته است.

نیک‌نژاد، سازماندهی و اعزام ۲۰۰۰ مبلغ و مبلغه به مراکز مختلف آموزشی، اداری، مساجد و هیئات مذهبی را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: ۱۴۰ روحانی مستقر مراسم هفته خانواده را در مکان‌های استقرار خود برگزار می‌کنند.

این مسئول فرهنگی با اشاره به برپایی ۵۰۰ جشن سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا (علیهم السلام) در مساجد و هیئات مذهبی شاخص و محوری، اظهار کرد: این برنامه‌ها طبق هماهنگی و برنامه‌ریزی صورت گرفته با شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان به اجرا در می‌آید.

نیک‌نژاد تصریح کرد: برگزاری ۲۰ دوره آموزش تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی اسلامی- ایرانی در مراکز آموزشی و دینی تحت پوشش، برگزاری مسابقه فرهنگی در فضای مجازی ویژه اقشار مختلف، تبلیغات و فضا سازی محیطی از طریق چاپ بنر، پوستر، تراکت و آذین بندی مراکز و مؤسسات وابسته، توسعه اطلاعات دینی در فضای مجازی و وب سایت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی تهران مانند سایت‌های تبیان تهران، موج نور، کوثر و تحیت از دیگر برنامه‌های دهه اول ذیحجه خواهد بود.

وی، هم چنین از برگزاری یکصد گفتمان دینی با محور خانواده، در مساجد و مراکز قرآنی استان تهران خبر داد.

بر اساس این گزارش، این ویژه برنامه‌ها از ۲۲ تا ۳۰ شهریور۹۴ در استان تهران اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

کد N956960