سیسی: در برابر فساد و فاسدان سکوت نخواهم کرد

مصر

رئیس‌جمهور مصر ضمن تاکید بر اینکه در برابر فساد و فاسدان سکوت نخواهد کرد، از امکان اصلاح قانون اساسی و احتمال تعیین ابراهیم محلب به عنوان معاون خود در امور مربوط به پروژه‌های ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌های مصر ضمن قدردانی از تلاش‌های ابراهیم محلب، نخست وزیر مستعفی مصر تاکید کرد که قاهره همچنان به تلاش‌های وی برای اداره امور خود نیاز دارد.

در پی فاش شدن فساد مالی در کابینه مصر، محلب استعفا کرد و این استعفا از سوی عبدالفتاح سیسی پذیرفته شد. سیسی شریف اسماعیل، وزیر نفت کابینه محلب را مسئول تشکیل کابینه جدید کرده است.

رئیس‌جمهور مصر در سخنان خود به احتمال تعیین محلب به عنوان معاون خود در امور پروژه‌های ملی و امکان اصلاح قانون اساسی مصر اشاره کرد.

سیسی همچنین از مصری‌ها خواست تا برای انتخاب نمایندگان پارلمان دقت لازم را به خرج داده و در انتخابات آتی شرکت داشته باشند.

وی گفت: من در برابر فساد و فاسدان سکوت نخواهم کرد و به اتخاذ اقدامات مناسب برای مقابله با فساد ادامه خواهم داد.

پیشتر وزیر کشاورزی مصر به اتهام دست داشتن در پرونده‌های فساد مالی و رشوه خواری برکنار و بلافاصله بازداشت شده بود. علاوه بر وزارت کشاورزی، رسانه‌های مصری از فساد در برخی دیگر از وزارتخانه‌های این کشور سخن می‌گویند.

رئیس‌جمهور مصر درخصوص عملیات ارتش مصر در سیناء گفت: نیروهای ما به خوبی با تروریست‌ها مقابله می‌کنند و به هیچ کسی اجازه نمی‌دهند که کشور ما را تهدید یا مردممان را آواره کند. این تنها مسئولیت نیروهای ارتش نیست بلکه مسئولیت همگی ما به ویژه اصحاب رسانه است چراکه اصحاب رسانه با انتشار اخبار در این باره بخشی اصلی از این جنگ هستند.

وی همچنین گفت که مصر در حال حاضر میزبان پنج میلیون پناهنده از جمله 500 هزار سوری است.

انتهای پیام

کد N956894