دبیر ستاد انتخابات استان تهران:

مقدمات لازم برای برگزاری یک انتخابات باشکوه را فراهم کرده‌ایم

دبیر ستاد انتخابات استان تهران گفت: لازم است تمام نیروها و جریان‌های سیاسی به تحقق برنامه‌های دولت کمک‌ کنند و نسبت به آن برخورد جناحی و جریانی نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا یوسفی در نشست مشترک ستاد انتخابات استان تهران با اعضای شوراهای اسلامی استان، شهرها و بخش‌های تابعه با بیان اینکه راه‌اندازی شوراهای شهر و روستا در سرتاسر کشور روندی دشوار و پرهزینه را طی کرده است، اظهار کرد: زمانی که بحث راه‌اندازی شوراها مطرح شد و خودمان را برای برگزاری انتخابات شوراها آماده می‌کردیم نیروهایی در وزارت کشور با این موضوع مخالفت داشتند و نمی‌خواستند شوراها شکل گیرند، چرا که گمان می‌کردند راه‌اندازی حوزه‌های انتخاباتی فراوان در سرتاسر کشور ناممکن است اما با مقاومت ما انتخابات شوراها برگزار شد و امروز شاهد تأثیرگذاری آنها در سطح کشور هستیم.

وی با بیان اینکه شوراهای شهر مشکلات بسیاری را در خود دارند، خاطرنشان کرد: درست است که شوراهای اسلامی مشکلاتی را هم داشته‌اند اما بخش بسیاری از مشکلات مردم در شهرستان‌ها را نیز حل می‌کنند و من امیدوارم اعضای فعلی شوراها در سرتاسر کشور طوری عمل کنند که دولت بپذیرد بخشی از وظایفش را به شوراها محول کند.

یوسفی با بیان اینکه درباره بازگشت شوراها به حوزه سیاسی با وزارت کشور گفت‌وگوهایی انجام شده است، اظهار کرد: امیدوارم شوراها به حوزه سیاسی باز گردند چرا که جایگاه آنها در حوزه سیاسی است و ان‌شاءالله به همت وزارت کشور این مسأله عملی شود.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استان تهران با یادآوری تلاش دولت در زمینه حل پرونده هسته‌ای ایران، خاطرنشان کرد: با تلاش دولت، هدایت‌های رهبری و حمایت مردم از پیچ پرونده هسته‌ای گذشتیم و همین موضوع برای ما کافی است. حال چه کنگره برجام را تصویب کند و چه نکند دولت کار خود را انجام داده است.

وی مشکل بعدی دولت را گذشتن از پیچ اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: همان‌طور که حل پرونده هسته‌ای موضوعی ملی بود گذشتن از پیچ مشکلات اقتصادی نیز موضوعی ملی و نیازمند همکاری تمامی احزاب، گروه‌ها و جناح‌ها برای گذشتن از آن است.

یوسفی با بیان اینکه شرایط فعلی اقتصادی چندان مناسب نیست، تصریح کرد: روزی که رئیس جمهور دولت را تحویل گرفت می‌بایست 7 هزار میلیارد حقوق پرداخت می‌کرد در حالی که حدود 2 هزار میلیارد در اختیار داشت و این گفته ایشان که صندوق‌ ذخیره ارزی خالی است نه شعار بود و نه دروغ بلکه حقیقت محض بود.

وی با اشاره به اینکه برای پرداخت یارانه‌ها مشکلات فراوانی وجود دارد، عنوان کرد: برای پرداخت 36 میلیارد یارانه از بانک‌ها قرض می‌گرفتیم و از بودجه وزارتخانه‌ها کم می‌کردیم تا بتوانیم یارانه‌ها را پرداخت کنیم در حالی که می‌شد بحث یارانه‌ها را به شکل دیگری پیش برد.

دبیر ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه انجام پروژه مسکن مهر مشکلات قابل توجهی را برای دولت به وجود آورده است، تصریح کرد: بودجه عمرانی کشور 19 هزار میلیارد بود در حالی که انبوهی از بدهکاری‌ها وجود داشت که از دولت قبلی باقی مانده بود و با تمام مشکلاتی که هست این دولت سعی می‌کند از عهده پرداخت بدهی‌ها برآید.

وی همچنین با اشاره به وضعیت فعلی سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: این سازمان بعد از 11 سال نزدیک به 73 درصد مردم ایران را تحت پوشش بیمه خود قرار داده است اما در حال حاضر مصارفش با درآمدش همخوانی ندارد.

یوسفی در ادامه به تلاش وزیران دولت در ارائه به موقع بودجه به مجلس اشاره کرد و گفت: در سال 93 در موعد مقرر بودجه سال 94 را تقدیم مجلس کردیم که مبنایش توجه به اصول اقتصاد مقاومتی است به طوری که اگر در گذشته متوسط درآمد نفتی دولت در بودجه 45 درصد در نظر گرفته می‌شد، علیرغم تمام مشکلات موجود این میزان به 31 درصد کاهش پیدا کرد.

مدیر کل سیاسی و انتخاباتی استان تهران در انتقاد از بحث پساتحریم و انتظاراتی که از دولت در شرایط پس از تحریم می‌رود، گفت: امروز می‌شنویم بحث دوران پساتحریم مطرح می‌شود اما مگر می‌شود اتفاقی را که سال‌ها گریبانگیر کشور بوده و مشکلات خود را هم ایجاد کرده است یک‌شبه و یک ساله برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی به کمک تمام نیروهای موجود در کشور نیاز است، خاطرنشان کرد: باید به سمتی برویم که تمام اهداف و گروه‌ها به دولت فعلی کمک کنند و نگاه جناحی و جریانی خود را از این مجموعه برگیرند تا با کمک آنها و حمایت مردم و نیز هدایت رهبری بتوانیم پیچ مشکلات اقتصادی را به سلامت رد کنیم و شرایط مناسبی را در کشور فراهم سازیم.

یوسفی در پایان با اشاره به برگزاری جلسات ستاد استانداری با متخصصین و صاحب‌نظران، اظهار کرد: ما همه جلسات خود را در انتخابات با حضور صاحب‌نظران و متخصصین برگزار کردیم و امروز هم گوش به فرمان وزارت کشور هستیم تا انتخابات را به هر شکلی که باشد، چه الکترونیکی و چه سنتی برگزار کنیم و مقدمات لازم را برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و افتخارآمیز نیز فراهم کرده‌ایم.

انتهای پیام

کد N956752