نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا:

وجود منشور اخلاقی برای احزاب و جریانات سیاسی با رعایت شروطی الزامی است

سیاسی

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت وجود منشور اخلاقی را برای احزاب و جریانات سیاسی با رعایت شروطی الزامی دانست و گفت: احزاب و جریانات سیاسی قبل از پرداختن به منشور اخلاقی باید قدرت تحمل پیروزی و شکست را بیاموزند.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: معمولا احزاب و گروه‌های وابسته به دولت‌ها قبل از برگزاری انتخابات در عرصه رقابت‌های سیاسی فعال می‌شوند و قول‌هایی به مردم می‌دهند که بعضا بعد از کسب رای از مردم به وعده‌هایشان وفادار نیستند.

وی با تاکید بر لزوم وجود احزاب ریشه‌دار و شناسنامه‌دار در کشور گفت: احزاب و جریانات سیاسی قبل از پرداختن به منشور اخلاقی باید پایبندی به وعده‌های انتخاباتی و تحمل شکست را بیاوزند به عبارت دیگر در صورت شکست در انتخابات، بداخلاقی و کج رفتاری نکنند و در صورت پیروزی با اقتدار به مردم اعلام کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس با انتقاد از رویه برخی از کاندیداها در تخریب چهره رقبایشان و یا پرداختن پول‌هایی به مردم تحت عناوین مختلف مثل کمک به مسجد و ساخت مدرسه با هدف کسب رای گفت: در چنین شرایطی اگر بنایی به وجود منشور اخلاقی هم باشد باید علاوه بر جریانات و گرو‌ه‌های سیاسی، کاندیداها و مجریان نیز به آن پایبند باشند نه اینکه دولت‌ها نیز خود را همراه با برخی کاندیداها کنند.

وی با بیان اینکه پیشنهاداتی همچون تدوین منشور اخلاقی همچون طرح استانی شدن انتخابات در این ایام جواب نمی‌دهد گفت: در شرایطی که اخباری از برگزاری جلساتی در استان‌ها برای تعیین کاندیداها مختلف شنیده می‌شود، نباید انتظار داشت که این افراد به چنین منشوری پایبند باشند.

نعمتی در عین حال با تاکید بر لزوم وجود پیش‌شرط‌هایی در جریانات و گرو‌های سیاسی قبل از تدوین منشور اخلاقی، شناسنامه‌دار بودن احزاب و جریانات سیاسی، عملکرد درست و بدون شبهه و شائبه دولت‌ها را از جمله شروط مهم عنوان کرد.

وی ادامه داد: احزاب و جریانات سیاسی باید قبل از پرداختن به منشور اخلاقی، چگونگی مواجهه با پیروزی و شکست را یاد بگیرند. در چنین شرایطی است که فضای سیاسی آماده پذیرفتن چنین منشوری می‌شود.

انتهای پیام

کد N956738