انتقاد شدید بیلاوال بوتو زرداری از دولت نواز شریف

رهبر حزب مردم پاکستان از نخست‌وزیر این کشور به دلیل عدم اتخاذ یک موضع قاطع بر سر مساله کشمیر با هند انتقاد کرد و گفت حزب وی با کسانی که جرأت حرف زدن درباره این مساله را پیدا نکنند، آشتی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، "بیلاوال بوتو زرداری"، رهبر 26 ساله حزب مردم پاکستان در سخنرانی برای کنوانسیون کارگران این حزب اظهار کرد: دولت پاکستان باید یک موضع قاطع درباره کشمیر اتخاذ کند و تبدیل به صدای مردم سرکوب‌شده کشمیر شود.

بیلاوال اظهار کرد: ما با کسانی که جرأت حرف زدن درباره مساله کشمیر را پیدا نکنند، آشتی نخواهیم کرد.

وی همچنین در جریان یک تجمع در سال گذشته میلادی گفته بود اگر حزب مردم پاکستان با رای قاطع به قدرت برسد هر سانتی‌متر از منطقه کشمیر را از هند پس می‌گیرم.

وی تاکید کرد: من همه منطقه کشمیر را پس می‌گیریم و اجازه نخواهم داد حتی یک سانتی‌متر از آن در دست هند باشد چون این منطقه مثل همه استان‌های دیگر پاکستان متعلق به کشور ما است.

این در حالی است که اظهارات وی با انتقاد شدید هند روبه‌رو شده است.

بیلاوال بوتو زرداری در عین حال از دولت نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان به دلیل بستن چشمانش به تجاوز هند علیه مرز دو کشور در کشمیر مشهور به خط کنترل انتقاد کرد.

وی گفت: شهروندان پاکستانی در خط کنترل کشته می‌شوند در حالی که برادران شریف (نواز شریف و شهباز شریف) مشغول شکستن ستون فقرات اقتصاد ما هستند.

وی همچنین برادران شریف را دوستان تروریست‌ها خواند و گفت: نحوه مدیریت آنها تنها مجبورکردن دوستان و نزدیکانشان است.

رهبر حزب مردم پاکستان اظهار داشت: لاهور قلب پاکستان است و این شهر تحویل پیروان دیکتاتورها و دوستان تروریست‌ها شده است. پنجاب توسط یک چنین افرادی (برادران شریف) اداره می‌شود و این فقط یک مجازات علیه ساکنان این منطقه است.

بیلاوال بوتو زرداری در عین حال از برادران شریف به دلیل شکست در برطرف کردن بحران انرژی، پایان دادن به فساد و فقیر کردن کشاورزان انتقاد کرد.

انتهای پیام

کد N956725