دیدار وزیر خارجه امارات با فرستاده سازمان ملل به یمن

یمن

وزیر خارجه امارات در دیدار با فرستاده سازمان ملل به یمن در ابوظبی با وی درخصوص تحولات یمن و تلاش‌های این سازمان برای حل بحران این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دیدار عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات با اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن درحالی برگزار شد که ائتلاف متجاوز سعودی عملیات زمینی خود در استان "مأرب" را برای اشغال صنعاء و استان‌های شمالی تشدید کرده است.

وزیر خارجه امارات و ولد الشیخ احمد در جریان دیدارشان درخصوص آخرین تحولات یمن و تلاش‌های سازمان ملل برای حل بحران این کشور گفتگو کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود به پایگاه‌های جنبش انصارالله و ارتش یمن را در حالی تشدید کرده است که فرستاده سازمان ملل به یمن تصمیم دارد تا طی چند روز آینده مذاکرات جدیدی را در ژنو یا مسقط با طرف‌های یمنی برای حل بحران برگزار کند.

همچنین با وجود اینکه امارات خود در تجاوز مستقیم به یمن و کشتن یمنی‌ها دست دارد و هزاران سرباز خود را برای جنگ در کنار عربستان و حمله گسترده به صنعاء فرستاده، عبدالله بن زاید در دیدار با ولد الشیخ احمد تاکید کرد که امارات برای کاهش پیامدهای حوادث یمن بر زندگی و جان یمنی‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

فرستاده سازمان ملل به یمن نیز به عبدالله بن زاید به دلیل کشته شدن یکی از سربازان این کشور در عملیات مأرب تسلیت گفت.

طی عملیات استان مأرب تعدادی از نظامیان متجاوز عربستان، امارات و قطر کشته شدند اما قطر درخصوص کشته شدن نظامیان خود در جنگ یمن هیچ گزارشی نداده است.

انتهای پیام

کد N956576