یک نماینده مجلس:

بالاترین منشور اخلاقی، تذکرات امام (ره) و رهبری است

یک نماینده مجلس گفت: بالاترین منشور اخلاقی، تذکرات امام (ره) و رهبری است.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا درباره لزوم تدوین منشور اخلاقی عنوان کرد: ابتدا باید بازیگران سیاسی تربیت اولیه پیدا کنند، به اصولی پایبند باشند و شاخصه‌هایی را رعایت کنند. بحث منشور اخلاقی از قبل هم مطرح بوده اما در میدان عمل، معمولا چشم‌ها تیره و تار می‌شود و هر عملی انجام و هر حرفی زده می‌شود.

این عضو کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: شرایط بازیگری سیاسی در کشور ما این است که هر کسی با هر قواره‌ای شرکت می‌کند. فضای دروغ و تهمت و تخریب باعث شده که هزینه بازیگری سیاسی و استهلاک نیروی انسانی در کشور ما فوق‌العاده بالا باشد چون کسی رعایت نمی‌کند. اخلاق حرفه‌ای در سیاست معنایی ندارد. بزرگان قوم، سیاستمداران و به خصوص اصحاب رسانه باید اینقدر فریاد بزنند تا سیاستمداران ما به تعادل برسند وگرنه هزینه‌اش برای جامعه، ملت و نظام بالاست.

او همچنین تاکید کرد: منشور اخلاقی خوب است که طرح شود اما به شرطی که آدم‌ها به رعایت آن ملزم باشند وگرنه ایده‌های خوب همیشه مطرح است. در ابتدای انقلاب،‌ امام همیشه این توصیه را داشته‌اند. هر کس بخواهد بزرگ‌ترین منشور اخلاقی را مد نظر داشته باشد، کلام امام و رهبری است.

رضایی افزود: حتما نیاز نیست که منتظر بمانیم تا طیفی بیاید و 10 بند اخلاقیات برای سیاسیون بنویسد. بالاترین منشور، تذکرات و اندرزها و پیام‌های امام و رهبری است؛ منتهی در عالم سیاست رعایت نمی‌شود. حتی اگر 100 منشور اخلاقی هم نوشته شود اما افراد به آن عمل نکنند درنهایت یک کاغذ بیش نیست.

این نماینده مجلس گفت: سیاسیون ما باید در مسیری تربیت شوند. بعضی‌ها می‌گویند احزاب بهترین جای پرورش اخلاقی و حرفه‌ای در سیاست است. اما احزاب هم آن‌طور که باید و شاید ایفای نقش نمی‌کنند.

انتهای پیام

کد N956543