یک استاد حوزه:

علم حضرت امام جواد (ع) الهی بود

امام محمدتقي ع

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام نهم شیعیان گفت: علم حضرت امام جواد (ع) الهی بود.

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام نهم شیعیان گفت: علم حضرت امام جواد (ع) الهی بود.

حجت‌الاسلام علی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، افزود: در زمان حضرت امام جواد (ع) چون بحث علم آموزی و اهمیت به علم بسیار رواج داشت و چون مامون نیز علم دوست بود درصدد این بود که با برگزاری مذاکره و مناظره‌های علمی با علما و مباحثه مقدمه شکست امام جواد (ع) را فراهم کند.

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: چون امام جواد (ع) در زمان قبل از نبوغ به امامت رسیدند، این مسئله برای مردم آن زمان مخصوصا نخبگان و علما تعجب آمیز بود.

وی تصریح کرد: در هر مناظره و مباحثه علمی که از سوی مامون تشکیل می‌شد، پیروز این مباحث و مناظره‌های علمی حضرت امام جواد (ع) بود، زیرا که علم آن حضرت الهی بود و در مدرسه و یا مکتبی درس نخوانده بودند.

عباسی ادامه داد: امام جواد (ع) بنا به روایات در سن 7 سالگی و یا در 9 سالگی به امامت رسیدند و این زمانی بود که حضرت به حد بلوغ نرسیدند.

وی گفت: این نشانه قدرت خدای متعال است که می‌تواند فردی را که به حد بلوغ رسیده و یا نرسیده باشد را به عنوان امام بر مردم برگزیند.

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین تاکید کرد: آحاد جامعه به خصوص نسل نوجوان و جوان ما باید امروز در راه کسب کمالات و علم آموزی بکوشند و در دنیای تشنه علم امروز بتوانند بشریت را به سوی علم حقیقی رهنمون سازند.

انتهای پیام

کد N956259