کشته شدن 12 گردشگر به ضرب گلوله اشتباهی نیروهای امنیتی مصر

وزارت کشور مصر امروز (دوشنبه) اعلام کرد، نیروهای پلیس و ارتش مصر در حال مبارزه با شبه‌نظامیان در صحرای غربی این کشور بودند که به طور اشتباهی به یک گروه گردشگری مکزیکی تیراندازی کرده و باعث کشته شدن 12 مصری و مکزیکی و زخمی شدن 10 تن دیگر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای گفت: این رویداد منجر به کشته شدن 12 مکزیکی و مصری و زخمی شدن 10 تن دیگر شد که به بیمارستان منتقل شده‌اند. این گروه گردشگری متشکل از چهار خودرو بود و تحقیقاتی صورت خواهد گرفت درباره اینکه چطور و چرا این گردشگران وارد یک منطقه ممنوعه شده بودند.

پس از آنکه ارتش مصر که مرسی، رئیس‌جمهور مخلوع این کشور از گروه اخوان‌المسلمین را اواسط سال 2013 میلادی به دنبال اعتراضات گسترده علیه حکومت وی سرنگون کرد، در حال مبارزه با شبه‌نظامیانی است که پس از این رویدادها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

این شبه‌نظامی‌گری که توسط شاخه داعش در مصر به راه افتاد جان صدها سرباز و افسر پلیس مصری را گرفته و حمله به اهداف غربی را آغاز کرده است.

داعش اوایل روز یکشنبه توسط طرفدارانش در توییتر بیانیه‌ای را منتشر کرده و گفت: حمله ارتش مصر در صحرای غربی مصر را دفع کرده است. این شبه‌نظامیان عمدتاً در صحرای سینا مستقر هستند و حملات گهگاه‌شان در قاهره و دیگر شهرها صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N956189