آغاز عملیات زمینی ائتلاف متجاوز سعودی در مأرب

همزمان با آغاز عملیات زمینی ائتلاف متجاوز سعودی در استان مأرب یمن، عربستان و امارات به کشته شدن تعدادی از نظامیان خود طی این عملیات اعتراف کردند.

همزمان با آغاز عملیات زمینی ائتلاف متجاوز سعودی در استان مأرب یمن، عربستان و امارات به کشته شدن تعدادی از نظامیان خود طی این عملیات اعتراف کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عملیات زمینی ائتلاف متجاوز سعودی در استان مأرب با شرکت هزاران سرباز آغاز شده است. هدف ائتلاف از این عملیات رسیدن به منطقه "الجفینه" تحت کنترل حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن است تا به این ترتیب عملیات متجاوزانه خود برای اشغال صنعاء و استان‌های شمالی را آغاز کنند.

طی روزهای گذشته ائتلاف متجاوز سعودی هزاران سرباز از امارات‌، قطر و عربستان را وارد یمن کرده تا با نیروهای یمنی همپیمان ریاض عملیات نظامی گسترده‌ای را برای ورود به صنعاء آغاز کند.

این نیروها که مجهز به سلاح‌های سنگین و بالگردهای آپاچی هستند تلاش می‌کنند تا به مناطق صرواح و مجزر در نزدیکی استان‌های صنعاء و جوف برسند.

احمد عسیری، سخنگوی این ائتلاف نیز تاکید کرد: ما همچنان در آغاز عملیات نظامی در استان مأرب هستیم. اما پیش بینی می‌کنیم که این عملیات به زودی به اهداف خود دست یابد.

وی با بیان اینکه این عملیات شامل عملیات زمینی و هوایی است، گفت: عملیات مأرب طبق برنامه پیش می‌رود و جدول زمانی برای این عملیات مشخص شده است.

عسیری مدعی شد که هدف عملیات مأرب انتقام گرفتن نیست بلکه حمایت از "دولت مشروع یمن" است.

در همین راستا عربستان و امارات به کشته شدن چند نظامی خود در این عملیات اعتراف کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N956188