2تاکتیک اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس:ورود نامزدهای بی حاشیه؛ فعال شدن در شهرستانها به جای تهران

نامه نیوز نوشت:اصلاح طلبان در آستانه انتخابات مجلس دهم می دانند چهره‌های شناخته شده جریانشان به دلیل حوادث انتخابات سال 88، از سوی شورای نگهبان رد خواهند شد، در تلاش هستند از نیروهای جوان تر و کم حاشیه‌تر برای حضور در انتخابات مجلس استفاده کنند. به زیان ساده تر آنها به دنبال کسی هستند که بتوانند از سد شورای نگهبان عبور کنند.

اصلاح طلبان که می‌دانند رقابت در تهران فشرده و سخت است و اصول گرایان تصمیم دارند نیروهای شناخته شده خود را از این شهر راهی پارلمان کنند، به دنبال طرحی برای تقسیم نیروهای خود در شهرهای مختلف کشور هستند. اصلاح طلبان نمی‌خواهند تمام تمرکز خود را متوجه شهر تهران کنند به خاطر همین تصمیم دارند برخی از شناخته شده ترین نیروهای خود را از دیگر شهرهای کشور به ویژه شهرهای بزرگ مانند اصفهان، تبریز و یا شیراز راهی مجلس کنند.

آنها با این استدلال که ما در انتخابات‌های گذشته تمام توان خود را در تهران استفاده می‌کردیم و از شهرستان‌ها غافل بودیم، به دنبال این هستند که رای شهرستان‌ها را به خود اختصاص دهند. درکنار رقابت درشهرستان‌ها قطعا هر دو جناح به شهر تهران نگاه ویژه‌ای دارند و هر دو گروه تلاش می‌کنند نفرات اول این شهر را به خود اختصاص دهند.

اصلاح طلبان و اصول گرایان سعی می‌کنند در راس نمایندگان شهر تهران، فردی از آنها حضور داشته باشد. می‌توان گفت که از همین حالا رقابت سختی میان حداد عادل و عارف برای کسب رای اول تهران ایجاد شده است. حداد عادل به عنوان کسی که در سه دوره گذشته مجلس نفر اول مردم تهران بوده است و عارف نیز به عنوان کسی که اصلاح طلبان به او به عنوان یک سرمایه در انتخابات مجلس نگاه می‌کنند.
[span lang='FA'] [span lang='FA']17302

کد N956122