سازمان همکاری اسلامی: فرار آوارگان سوری نتیجه شکست جامعه بین‌الملل است

سیاسی

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) خواهان افزایش کمک‌های انسانی به آوارگان سوری در اردوگاه‌هایشان در تمامی کشورهای عضو در این سازمان شد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) خواهان افزایش کمک‌های انسانی به آوارگان سوری در اردوگاه‌هایشان در تمامی کشورهای عضو در این سازمان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، این سخنان ایاد امین مدنی، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در نشست فوق العاده کمیته اجرایی در سطح نمایندگان دائم برای بررسی بحران آورگان سوری مطرح شد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این نشست پیشنهاد داد که توافقی برای این سازمان درخصوص آوارگان تدوین شود و صندوق‌های امداد رسانی در موارد اضطراری جهت حل و فصل مشکلات انسانی در جهان اسلامی ایجاد شود.

وی گفت:‌ بحران آوارگان سوری یک فاجعه انسانی و سیاسی است که چالشی را برای این سازمان و امت اسلامی به وجود می‌آورد.

وی افزود: بحران آوارگان سوری بدترین بحران پناهندگی بوده است که جهان از زمان جنگ جهانی دوم شاهد آن بوده است.

ایاد امین مدنی از کشورهای عضو در این سازمان نیز خواست تا موانع موجود در سیاست‌هایشان درخصوص پذیرش آوارگان را کمتر کنند و به مسئولیت‌های خود بر اساس این سازمان و قوانین آن عمل کنند.

وی گفت: فرار میلیون‌ها تن به کشورهای مجاور باعث شکل گیری گروه‌های تندرویی چون داعش شده است که این مسأله ایجاب می‌کند که کشورهای اسلامی و منطقه‌ای این امر را مهار کنند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی همچنین گفت که فرار تعداد بسیاری از آوارگان سوری به اروپا و جهان نتیجه حتمی شکست جامعه بین‌الملل در دستیابی به راه حلی برای بحران سوریه است.

انتهای پیام

کد N955908