اعلام حکومت نظامی در دو منطقه استان دیاربکر ترکیه

منابع خبری امنیتی و مقام‌های ترکیه اعلام کردند، شبه‌نظامیان وابسته به پ.ک.ک امروز (یکشنبه) با بمب‌گذاری یک ایست بازرسی در استان شرناک در جنوب شرق این کشور دو افسر پلیس را کشتند و در دو منطقه از استان دیاربکر حکومت نظام اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس اعلام منابع امنیتی در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده علیه یک ایست بازرسی پلیس ترکیه در استان شرناک، علاوه بر کشته شدن دو افسر پلیس، پنج افسر دیگر نیز زخمی شدند. پس از این انفجار درگیری‌هایی در نزدیکی این ایست بازرسی اتفاق افتاد که در جریان آن نیروهای امنیتی ترکیه پنج تن از شبه نظامیان پ.ک.ک را کشتند.

همچنین دفتر فرماندار دیاربکر نیز اعلام کرد: منطقه تاریخی "سور" در شهر دیاربکر تحت حکومت نظامی قرار گرفته و هفت تن از افسران پلیس در این شهر در درگیری با شبه نظامیان زخمی شدند.

به گفته یک منبع خبری امنیتی، پ.ک.ک همچنین امروز حمله‌ای را با استفاده از مسلسل و آر.پی.جی علیه منطقه سیلوان در استان دیاربکر انجام داد که باعث کشته شدن یک افسر پلیس و زخمی شدن یک افسر دیگر شد.

به گفته مقام‌های محلی، متعاقب این حمله در این منطقه نیز حکومت نظامی اعلام شد. سربازان ارتش ترکیه در استان شرناک یک منطقه کوهستانی که شبه نظامیان پ.ک.ک به آنجا فرار کرده بودند را بمباران کردند.

این عملیات از طریق بمباران توپخانه‌ای و با پشتیبانی هلی‌کوپترهای "کبرا" و "سیکورسکی" که کماندوهایی را در این منطقه پیاده کردند، انجام شد و در جریان آن پنج شبه‌نظامی پ.ک.ک کشته شدند.

روز جمعه یک حکومت نظامی یک هفته‌ای در شهر جیزره در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه و عراق لغو شد.

یک حزب حامی کردها در ترکیه اعلام کرد که در درگیری‌ها در این شهر 21 غیرنظامی کشته شدند اما به گفته دولت ترکیه در این شهر یک غیرنظامی و 32 شبه نظامی کشته شدند.

انتهای پیام

کد N955731