نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد

لزوم توجه به اهمیت کتب تفسیری قرآن در دوره‌های آموزشی مربیان قرآنی

قرآن کريم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: باید شرایطی برای انس بیشتر با قرآن فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: باید شرایطی برای انس بیشتر با قرآن فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در سومین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان، افزود: قرآن، کتاب کامل انسان‌سازی و معجزه الهی است که انس با آن موجب دستیابی به زندگی سعادتمندانه می‌شود لذا باید شرایط را برای تدبر و انس بیشتر با این معجزه الهی فراهم کنیم.

وی افزود: انس با قرآن به معنی، همراه شدن با گنجینه بی پایان و در اختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: اگر بخواهیم به چنین انسی برسیم، نخست باید عظمت قرآن را بشناسیم و آن را با تمام وجود درک کنیم که غذای کامل روح است و موجب رشد معنوی و تکامل همه‌ جانبه خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به فصیح و بلیغ بودن قرآن، افزود: قرآن از چنان فصاحت و بلاغتی برخوردار است که حتی افراد بی سواد نیز از حفظ و به خاطر سپردن آن عاجز نیستند که این نشان دهنده معمولی نبودن قرآن است.

وی در خصوص برگزاری دوره آشنایی با فنون و ظرایف مهارت‌های تفسیری قرآن ویژه مربیان قرآنی که در نیمه دوم سال 94 برگزار خواهد شد، گفت: آموزش آشنایی با کتب تفسیری قرآن یکی از مسائلی است که باید در این دوره‌ها به آن توجه شود چرا که افراد زیادی امروز اطلاعی از کتب تفسیری و چگونگی دسترسی به نمونه‌های ممتاز آن‌ها را ندارند.

انتهای پیام

کد N955689