هشدار یونیسف درباره سوء تغذیه شدید کودکان سوری

سوريه

یونیسف با هشدار نسبت به افزایش سوء تغذیه شدید در میان کودکان سوری به دلیل ایجاد شرایط محاصره در کشورشان گفت: این اولین باری است که سوء‌تغذیه شدید میان کودکان سوری رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی الاتحاد، پیتر سلامه، مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه میلیون‌ها سوری در داخل این کشور در شرایطی بسیار بد و شبیه به محاصره به سر می‌برند و میلیون‌ها تن دیگر آواره شده‌اند.

برای اولین بار نسبت به افزایش سوء تغذیه در میان کوکان سوری هشدار داد.

وی گفت: از هر پنج سوری یک کودک مجبور است برای رفتن به مدرسه از میادین درگیری عبور کند و جان خود را به خطر بیندازد.

سلامه با اشاره به اینکه میلیون‌ها خانواده سوری همچنان به فرار خود از مناطق درگیری به مقصد دیگر کشورها ادامه می‌دهند، وضعیت داخل سوریه را جهنم توصیف کرد و گفت: در حال حاضر میلیو‌ن‌ها سوری در داخل این کشور آواره شده‌اند و از امکاناتی چون آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی و آموزش محروم هستند و دقیقا همین شرایط باعث شده که میلیون‌ها سوری به کشورهای همسایه مهاجرت کرده و تلاش کنند خود را به کشورهای اروپایی برسانند.

سلامه در پایان تاکید کرد: اکنون تامین روزانه میلیون‌ها لیتر آب آشامیدنی برای ساکنان حلب و بخش‌هایی از کشور که گروه‌های مخالف ساکنان آن را تحت محاصره قرار داده‌اند، اولویت یونیسف است.

انتهای پیام

کد N955659