«صائب عریقات»:

عریقات: ثبات منطقه با از بین رفتن اشغالگری اسرائیل محقق می شود

سیاسی

مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که صلح و ثبات در منطقه تنها با از بین رفتن اشغالگری رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شام پرس، «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) تاکید کرد: رای مثبت سازمان ملل به نصب پرچم فلسطین در برابر مقر سازمان ملل متحد حامل پیامی است و آن اینکه صلح و ثبات در خاورمیانه تنها یک راه حل دارد و آن خشکاندن باتلاق اشغالگری صهیونیستی و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است.

عریقات گفت: جهانیان خواستار پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی هستند و خواهان آن هستند که فلسطین آزاد و کشوری با استقلال کامل باشد و این همان صدای کوبیدن اشغالگری و صدای آزادی، استقلال و صلح است.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین با اشاره به رای کشورهای اروپایی به نصب پرچم فلسطین در سازمان ملل اشاره کرد و از غیاب ۲۲ کشور اسلامی و یک کشور عربی در این رای ابراز ناخرسندی کرد. وی افزود: ما باید ۱۴۱ رای می آوردیم.

لازم به ذکر است روز جمعه، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا به فلسطینیان اجازه داد پرچم خود را در مقابل سازمان ملل نصب کنند. فلسطینی ها از این اتفاق به عنوان گامی مثبت برای عضویت در سازمان ملل یاد می کنند.