گسیل نیروهای بیشتر به اطراف صنعاء و حملات پیش‌دستانه انصارالله

عربستان,يمن,حوثی

همزمان با تحرکات نظامی عربستان و همپیمانان عرب آن در اطراف صنعاء، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع نظامی و دولتی سعودی‌ها حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مجتمع دولتی "الربوعه" در جنوب عربستان و چهار پایگاه نظامی در ظهران عسیر در مجاورت مرزهای یمن حمله کردند و انبارهای مهمات و چند نفربر سعودی‌ها را منهدم کردند.

آن‌ها همچنین تجهیزات و خودروهای نظامی ارتش عربستان در پادگانی در نجران و پادگان‌های الدود و الجلاح در استان جیزان را با کاتیوشا و خمپاره گلوله‌باران کردند.

حملات پیش‌دستانه حوثی‌ها در حالی انجام می شود که عربستان و همپیمانان عرب آن در چند روز گذشته هزاران نیروی نظامی را با ادوات و تجهیزات کامل در استان‌های مارب و جوف مستقر کرده‌ا‌ند که هدف از آن حمله به صنعاء، پایتخت و نیز نفوذ به استان صعده، پایگاه اصلی حوثی‌هاست.

علاوه بر نیروهای عربستانی و اماراتی اخیرا هزاران شبه نظامی یمنی که یک دوره آموزشی 4 ماهه دیده‌اند و توسط ارتش عربستان تجهیز شده‌اند نیز از مرزهای عربستان راهی یمن شده‌اند و خود را برای حمله به صنعاء آماده می‌کنند.

این نیروها از سه گروه عمده تشکیل شده‌اند، نظامیان یمنی که هنوز به منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی وفادارند، شبه نظامیان وابسته به قبایل همپیمان عربستان و شهروندان یمنی که سال‌هاست در عربستان و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس زندگی می‌کنند و در مقابل دریافت پول حاضر شده‌اند سلاح به دست بگیرند.

با توجه به تعداد زیاد نیروهایی که عربستان به یمن گسیل داشته و نیز مشارکت مستقیم ارتش‌های عربی، سعودی‌ها امیدوارند بدون وقوع درگیری شدید با نیروهای مردمی و انصارالله، آنها را وادار کنند که پایتخت را تخلیه کنند چرا که با استحکاماتی که در این چند ماه حوثی‌ها در صنعاء ایجاد کرده‌اند و نیز پشتیبانی مردمی، کار برای نیروهای سعودی در صنعاء بسیار دشوار خواهد بود.

همزمان با این تحرکات، حملات هوایی ائتلاف سعودی به استان صعده نیز ادامه دارد و در جدیدترین حمله چهار عضو یک خانواده به شهادت رسیده و منزل آن‌ها ویران شد.

در حملات جنگنده‌های سعودی به منزل معاون استانداری تعز نیز 9 یمنی کشته شدند. گفته می‌شود در درگیری‌های شمال و مرکز این شهر، که پرجمعیت‌ترین شهر یمن است نیز 20 تن کشته شدند.

انتهای پیام

کد N955188