سفر نماینده ویژه کره‌جنوبی به آمریکا با محوریت مسئله کره‌شمالی

نماینده ارشد کره‌جنوبی امروز (یکشنبه) برای یافتن استراتژی و گفت‌وگو با مقامات آمریکایی درباره کره‌شمالی این کشور را به مقصد آمریکا ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "وانگ جون کوک"، نماینده ویژه کره‌جنوبی در امور صلح و امنیت در امور شبه جزیره کره گفت: تغییراتی در شرایط امنیتی در این شبه جزیره با توجه به توافق اخیر میان دو کره و دستیابی به برخی نتایج مثبت در آخرین دور مذاکرات چین و کره‌جنوبی به وجود آمده است.

دو نیم کره‌شمالی و جنوبی در 25 اوت برای پایان بحران نظامی میان دو کشور و تلاش برای گفت‌وگوهای بیشتر توافق کردند.

پیش از سفر به آمریکا، وانگ اعلام کرد که وی مباحث و مذاکرات عمیقی درباره توافق هسته‌ای کره‌شمالی و دیگر مسائل در نیمه دوم سال خواهد داشت.

قرار است وی روز چهارشنبه با "سونگ کیم" نماینده ویژه آمریکا در امور کره‌شمالی در وزارت خارجه این کشور در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کند. انتظار می‌رود که کره‌شمالی محوری‌ترین موضوع مذاکرات در این دیدار دو جانبه باشد.

ابتدا وانگ سفری به نیویورک خواهد داشت تا بتواند با سفرای 15 اعضای شورای امنیت دیدارهایی داشته باشد.

وانگ اضافه کرد: من درخواست همکاری فعال درباره مسائلی که مورد نگرانی شورای امنیت قرار دارد مانند برنامه هسته‌ای کره‌شمالی و مساله موشک‌ها خواهم داشت.

در نیمه دوم سال آمریکا و چین نشستی در اواخر سپتامبر برگزار می‌کنند و قرار است رئیس‌جمهور کره‌جنوبی اواسط اکتبر به آمریکا سفر کند.

انتهای پیام

کد N955044