سازمان امنیت و همکاری اروپا: نظارت بر انتخابات جمهوری آذربایجان غیرممکن است

سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرد: نظارت بر انتخابات جمهوری آذربایجان با توجه به محدودیت‌های اعمالی از سوی مقامات این کشور غیرممکن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرد که نمی‌تواند به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی مقامات جمهوری آذربایجان بر نحوه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که قرار است در نوامبر برگزار شود، نظارت کند.

مردم جمهوری آذربایجان قرار است برای انتخاب اعضای جدید پارلمان جدید یکم نوامبر به پای صندوق‌های رای‌گیری بروند. انتخابات پیشین در این کشور که به مدت 12 سال توسط الهام علی اف اداره می‌شود، مورد انتقاد ناظران بین المللی قرار گرفت.

میشل جورج لینک، رئیس سازمان امنیت و همکاری در اروپا در امور موسسات دموکراتیک و حقوق بشر در کنفرانس خبری منتشر شده در سایت این سازمان اعلام کرد: محدودیت‌ اعمال شده بر ناظرانی که در انتخابات حضور دارند، برای آنها شرایط را غیرممکن کرده است که بتوانند نظارت انتخاباتی قابل اعتماد و موثری داشته باشند.

مقامات جمهوری آذربایجان هنوز در این رابطه اظهارنظر نکرده‌اند. جمهوری آذربایجان سفر هیات کمیسیون اروپا در جمعه گذشته را لغو کرد و در این زمینه اعلام کرد که این کشور خواهان بازنگری روابطش با این بلوک است زیرا پارلمان اروپا خواستار آزادی یک خبرنگار پیگیر برخی مسائل حقوق بشر است. فعالان سیاسی علی اف را متهم می‌کنند که وی به دنبال بستن دهان منتقدان خود با انداختن آنها در زندان است.

انتهای پیام

کد N955032