2 / 3 میلیون تن در داخل عراق بی‌خانمان شده‌اند

عراق

سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد افرادی که در داخل عراق بی‌خانمان شده‌اند، به رقم 2 / 3 میلیون تن رسیده است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد افرادی که در داخل عراق بی‌خانمان شده‌اند، به رقم 2 / 3 میلیون تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در وبسایت سازمان بین‌المللی مهاجرت آمده است، عراقی‌های بی‌خانمان در داخل این کشور در وضعیت نامطلوبی به سر می برند.

توماس لوتار ویس، رییس هیات این سازمان در عراق گفت: از 2 /3 میلیون عراقی بی خانمان، یک پنجم در پناهگاه‌هایی با وضعیت نامطلوب نظیر ساختمان‌های نیمه کاره و شهرکهای غیررسمی ساکن هستند.

براساس بیانیه سازمان بین‌المللی مهاجرت، اکثریت این افراد بی خانمان از استانهای الانبار (42 درصد)، استان نینوا (32 درصد) و استان صلاح الدین (13 درصد) هستند. همچنین در ادامه این بیانیه آمده که سازمان بین‌المللی مهاجرت با تیم کمک رسان بشری سازمان ملل در عراق، مقام‌های دولتی بغداد و اهداکنندگان این سازمان برای تامین بسته‌های غیرغذایی،‌ پناهگاه،‌ خدمات بهداشتی و روانی برای عراقی‌های نیازمند به کمک همکاری می‌کند.

آمریکا در کنار متحدانش در سال 2003 به عراق حمله کرد و در سال 2011 نیروهای خود را از این کشور بیرون کشید. این جنگ باعث کشته شدن 200 هزار سرباز و غیرنظامی شد و هزاران بی خانمان برجای گذاشته است.

اخیرا نیز نیروهای تروریستی داعش به مناطقی در عراق حمله کرده و باعث بروز بحرانهای بشری در این کشور شده‌اند.

انتهای پیام

کد N954942