حمایت حماس از طرح برافراشته شدن پرچم فلسطین در سازمان ملل

فلسطين

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در بیانیه‌ای از پیش نویس طرح برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر سازمان ملل حمایت و از تصویب آن در مجمع عمومی سازمان ملل تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر و تشکر از کشورهایی که به پیش‌نویس این طرح رای مثبت دادند، خواستار بهره‌گیری از این اقدام نمادین و ادامه تلاش برای دستیابی ملت فلسطین به حقوق قانونی خود در زمینه آزادی و تعیین سرنوشت شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حماس در این بیانیه بار دیگر اقدام دولت آمریکا مبنی بر درج نام سه تن از رهبران این جنبش در "لیست سیاه" را محکوم کرد و آن را اقدامی "ظالمانه" و جانبداری آشکار از رژیم صهیونیستی و نشانه خصومت با امت‌های عربی و اسلامی خواند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه با اکثریت قاطع آرا با برافراشته شدن پرچم فلسطین در مقر این سازمان موافقت نمود. این پیشنهاد با رای مثبت 119 ، رای منفی 8 و رای ممتنع 45 عضو همراه گردید. این اولین باری است که مجمع عمومی سازمان ملل موافقت کرده است که پرچم دولتی ناظر که عضویت کامل در این سازمان ندارد در مقر آن برافراشته شود.

انتهای پیام

کد N954890