معاون وزیر خارجه کره‌جنوبی در دیدار با سرمدی:

به دنبال شکل گیری فصلی نوین در روابط سیاسی- فرهنگی با ایران هستیم

سیاسی

کیم هونگ کیون تصریح کرد: کره جنوبی خواستار توسعه همه جانبه مناسبات و شکل گیری فصلی نوین در روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و همچنین تقویت رایزنی در تحکیم همکاری مشترک در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیم هونگ کیون معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر شنبه ملاقات کرد.

سرمدی در این ملاقات روابط ایران و کره جنوبی را دیرینه توصیف کرد و افزود: با افزایش تماس های سیاسی و نشست های مشورتی امکان کشف حوزه های همکاری جدید مهیا خواهد شد. سرمایه گذاری در بخش های جدید خصوصا انتقال تکنولوژی به تحکیم بنیان های روابط اقتصادی بین دو کشور کمک خواهد کرد.

سرمدی با تاکید بر نقش مثبت و سازنده کشورمان در برقراری ثبات و امنیت منطقه ای، برگزاری نشست های مشورتی بین دو کشور را گامی مهم در جهت شناخت و بکارگیری ظرفیت های موجود در ایجاد سازو کاری مناسب برای همکاری مشترک در موضوعات بین المللی و منطقه ای، از جمله همکاری برای مقابله با گسترش افراط گرائی و تروریسم عنوان کرد.

معاون وزیر خارجه کره جنوبی نیز با اشاره به نتایج موفقیت آمیز مذاکرات کشورمان و گروه موسوم به ۱+ ۵ و نتایج حاصله، گفت: در پی توافق وین، وزیر خارجه کره جنوبی پیامی برای ظریف ارسال و این موفقیت را تبریک گفت.

کیم هونگ کیون تصریح کرد: کره جنوبی خواستار توسعه همه جانبه مناسبات و شکل گیری فصلی نوین در روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و همچنین تقویت رایزنی و مشورت های سیاسی در تحکیم همکاری مشترک در مقابله با ترویج و رشد افراط گرائی در منطقه است.