داووداوغلو: دولت تک‌حزبی ضامن ثبات و پیشرفت ترکیه است

نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که این کشور در مبارزه علیه تروریسم و برای تضمین پیشرفت اقتصادی نیازمند دولتی مقتدر و تک‌حزبی است.

به گزارش ایسنا، احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه ادعا کرد که برای مبارزه علیه تروریسم و برای مقابله با چالش‌های اقتصادی ضروری است که این کشور دارای دولتی تک‌حزبی باشد.

داووداوغلو در کنگره حزب عدالت و توسعه با اشاره به انتخابات پارلمانی پیش‌رو بر ضرورت تشکیل دولتی متحد و کارآمد تاکید کرد.

داووداوغلو در کنگره حزب عدالت و توسعه مدعی شد: یک دولت باثبات قادر به تضمین پیشرفتی مستمر خواهد بود و از این طریق بهتر می‌توان حقوق و آزادی تمامی شهروندان را تامین کرد.

داووداوغلو با بیان این که تصمیم برگزاری انتخابات اول نوامبر در ترکیه، تصمیم حزب عدالت و توسعه نبوده، گفت: ما تمام سعی‌مان را کردیم که مردم ترکیه ناچار به تکرار انتخابات مجلس نشوند. احزابی که پیش از این، در مورد برخی از مسائل با هم اختلاف نظر داشتند، با هم تشکیل ائتلاف داده بودند اما حاضر به ائتلاف با ما نشدند.

در همین حال، نخست وزیر ترکیه گفت: در هر سانتی‌متر مربع از خاک جمهوری ترکیه، فقط پرچم سرخ‌ این کشور به اهتزاز درآمده و تنها برابری ملتمان بر آن حاکم خواهد شد.

رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه سخنرانی خود را در پنجمین کنگره این حزب در سالن ورزشی آرنای آنکارا را طلب آمرزش برای جان‌باختگان حادثه اخیر در مکه و تسلیت به خانواده‌های آن ها آغاز کرد.

وی در این سخنرانی با تاکید بر همدلی و برادری اعضای این حرکت، حزب عدالت و توسعه را جنبش وجدان ها و قلب ها دانست.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، داوود اوغلو ضمن اشاره به پشت سر گذاشتن آزمون های بی‌شمار از زمان تاسیس این حزب، گفت : کسی که حاضر به گذراندن آزمون و سختی نیست به میان ما نیاید. در حالی که ما خوشحالی پیروزی بزرگ در انتخابات ۲۰۱۱ را در دل هایمان داشتیم و ترکیه گام های بلندی برای سرمایه گزاری ها برداشته بود، در ماه مه ۲۰۱۳ با آزمون دیگری رو در رو شدیم.

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه ها، ساخت یکی از بزرگترین فرودگاه های دنیا در استانبول، کاهش بهره های بانکی به پایین ترین میزان و پرداخت تمام بدهی ها به صندوق بین المللی پول بود که با اقدامات تحریک آمیز پارک گزی و سپس حوادث ۲۵- ۱۷ دسامبر مواجه شدیم. در مقابل این وقایع در انتخابات ۳۰ مارس پیروزی جدیدی کسب کردیم.

وی ضمن یادآوری عدم موفقیت حزب عدالت و توسعه در تشکیل حکومت، علی رغم کسب ۴۱ درصد آرا در انتخابات اخیر، گفت: در این میان بعضی گروه های تروریستی از جمله داعش و پ.ک.ک با توهم به دست آوردن یک خلا در مدیریت کشور، با ترتیب حملاتی شهروندانمان را به قتل رساندند.

وی ادامه داد: آن ها که گمان کردند این کشور صاحب ندارد و تابلوی انتخابات ۷ ژوئیه اجازه می دهد در این کشور هرج و مرج رواج یابد، بدانند که ما سرنوشت این کشور و این ملت را در دست کسی رها نمی کنیم. امروز نخستین آزمون بزرگ ماست. در مقابل اقدامات تروریستی که اتحاد مردم و انسجام کشورمان را تهدید می کنند ایستادگی می کنیم.

انتهای پیام

کد N954819