نخستین مسابقات قرآن شرکت ملی نفت برگزار می‌شود

قرآن کريم

نخستین مسابقات سراسری قرآن شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جعفر مدنی‌زادگان مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و رییس ستاد برگزاری این دوره از مسابقات با بیان این‌که «مدت‌هاست که شرکت‌های فرعی و تابعه شرکت ملی نفت در مسایل قرآنی فعالیت می‌کنند و مسابقاتی را در شرکت‌های خود دارند» گفت: برای ساماندهی فعالیت قرآنی در شرکت نفت بر آن شدیم تا با اهتمام وزیر و حمایت‌های مدیر عامل شرکت ملی نفت وضعیت فرهنگی قرآنی را به سامان در بیاوریم. ما تلاش داریم سهم کوچکی از تحقق منشور قرآنی را جامه عمل بپوشانیم.

مدنی زادگان با اشاره به این‌که «قرآن راهنمای زندگی بهتر و مانیفست اصلی ماست و نیاز به تعمق و تدبر در این کتاب آسمانی داریم» افزود: در واقع برای اینکه مضامین قرآنی را سرلوحه قرار دهیم در شرکتی که از صبح تا شب به کار تولید و اهتمام در تامین مواد سوختی دارند قرآن می‌تواند پشتوانه خوبی باشد و سختی کار را تقلیل دهد. فرهنگ قرآنی اگر در جمعیت کاری بروز پیدا کند آرامش ایجاد می‌کند.

وی با بیان این‌که «مرحله نهایی مسابقات قرآنی از 23 تا 26 شهریور در شرکت ملی نفت برای اولین بار به صورت سراسری برگزار می‌شود» گفت: همکاران ما در شهرستان‌ها کارهای مقدماتی را انجام داده و سپس برگزیدگان به تهران دعوت شده‌اند. پذیرش برگزیدگان از 22 شهریورماه انجام خواهد شد و مراسم افتتاحیه در سالن اجتماعات دانشکده نفت در 23 شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی گفت: دعوت از مدیرعامل شرکت ملی نفت و شخصیت‌های قرآنی و همچنین برنامه‌های ویژه نمایشگاه و جشن سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و مولودی خوانی از برنامه‌های این دوره از مسابقات خواهد بود.

مدنی زادگان در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که «این مسابقات در رشته‌های قرائت، حفظ ، ترتیل و اذان برگزار خواهد شد» گفت: تعداد شرکت‌کنندگان 57 زن و 147 آقا خواهد بود. در این مسابقات برای کلیه شرکت‌کنندگان گواهی‌نامه صادر خواهد شد و تلاوت‌شان را در قالب دی وی دی به آن‌ها تحویل خواهیم داد و استادان راهنما به پرسش‌های آن‌ها پاسخ خواهند داد، برای نفرات برتر سپاس‌نامه، تندیس و جوایز نقدی و امکاناتی نیز برای پوشش خبری انجام داده‌ایم.

وی در پایان با بیان این‌که «در این همایش چهره‌های قرآنی تکریم خواهند شد» گفت: این مسابقات اولین بار است که در سطح کشور برگزار می‌شود و پیش از آن توسط شرکت‌های تابعه انجام می‌شد و امیدواریم که فرهنگ قرآنی را در کشور و به ویژه در شرکت نفت اجرا کنیم.

انتهای پیام

کد N954776