در دیدار معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی

سرمدی: انتقال تکنولوژی به تحکیم روابط اقتصادی ایران و کره کمک می‌کند

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی بعدازظهر شنبه با مرتضی سرمدی، قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی سرمدی در این ملاقات روابط ایران و کره جنوبی را دیرینه توصیف و افزود: با افزایش تماس‌های سیاسی و نشست‌های مشورتی امکان کشف حوزه‌های همکاری جدید مهیا خواهد شد. سرمایه‌گذاری در بخش‌های جدید به‌خصوص انتقال تکنولوژی به تحکیم بنیان‌های روابط اقتصادی بین دو کشور کمک خواهد کرد.

او با تاکید بر نقش مثبت و سازنده کشورمان در برقراری ثبات و امنیت منطقه‌یی، برگزاری نشست‌های مشورتی بین دو کشور را گامی مهم در جهت شناخت و به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود در ایجاد ساز و کاری مناسب برای همکاری مشترک در موضوعات بین‌المللی و منطقه‌یی و از جمله همکاری برای مقابله با گسترش افراط گرایی و تروریسم عنوان کرد.

معاون وزیر خارجه کره جنوبی نیز با اشاره به نتایج موفقیت‌آمیز مذاکرات کشورمان و گروه موسوم به 1+ 5 و نتایج حاصله، گفت در پی توافق وین، وزیر خارجه کره جنوبی پیامی به عنوان دکتر ظریف ارسال و این موفقیت را تبریک گفت.

کیم هونگ کیون تصریح کرد: کره جنوبی خواستار توسعه همه جانبه مناسبات و شکل‌گیری فصلی نوین در روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و هم‌چنین تقویت رایزنی و مشورت‌های سیاسی در تحکیم همکاری مشترک در مقابله با ترویج و رشد افراط گرایی در منطقه است.

انتهای پیام

کد N954518