معاون سیاسی وزیر کشور: درباره "صندوق‌های رای شفاف" با شورای نگهبان به توافق رسیدیم

محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور,انتخابات مجلس دهم,شورای نگهبان

تسنیم نوشت: معاون سیاسی وزیر کشور از توافق وزارت کشور و شورای نگهبان درباره ایجاد صندوق‌های رای شفاف برای انتخابات آتی خبر داد.

محمدحسین مقیمی در حاشیه مراسم ختم برادر وزیر کشور در جمع خبرنگاران درباره صندوق‌های شفاف برای انتخابات مجلس، گفت: با شورای نگهبان به توافق رسیده‌ایم که صندوقی شفاف و در عین حال آراء نیز خوانده نشود، ایجاد کنیم.

وی درباره آخرین وضعیت برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: درباره انتخابات الکترونیکی هنوز به مرحله‌ای که بخواهیم درباره آن اظهار نظر کنیم، نرسیده‌ایم.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره فعالیت جبهه یکتا ادامه داد: ما حزبی به نام یکتا نداریم و فعالیت سیاسی اگر در قالب حزب انجام نشود، اشکالی ندارد. احزاب می‌توانند مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات ترقیب کنند، اما این امر بستگی به آن دارد که خود احزاب چقدر فعالیت کنند.

مقیمی در مورد تغییر فرمانداران خاطرنشان کرد: در مورد تغییر فرمانداران باید بگویم هر فرمانداری که به وظایف خود طبق برنامه عمل کند بر سر کارش باقی خواهد ماند و اگر فرمانداری با دولت همسو نباشد حتماً تغییر می‌کند.

وی درباره تشکیل ستاد دستگاه قضا برای پیشگیری از جرائم انتخاباتی گفت: این ستاد می‌تواند فعالیت پیشگرانه‌ای داشته باشد و در همین راستا فعالیت می‌کند.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره بررسی استعلامات شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران در کمیسیون ماده 10 احزاب خاطرنشان کرد: در اولین جلسه کمیسیون ماده 10، بررسی اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و موضوع استعلام‌ها در دستور کار خواهد بود.
29213

 

کد N954504