معاون سیاسی وزارت کشور :

در خصوص صندوق های شفاف انتخابات با شورای نگهبان به توافق رسیدیم

انتخابات,انتخابات مجلس دهم

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در خصوص استفاده از صندوق های شفاف در انتخابات به توافق رسیده ایم و از صندوق های شفاف استفاده خواهیم کرد که آراء نیز در آن خوانده نمی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، محمد حسین مقیمی در حاشیه مراسم ختم برادر وزیر کشور در خصوص استفاده از صندوق های شفاف در انتخابات آتی اظهار کرد: با شورای نگهبان در استفاده از صندوق های شفاف به توافق رسیده ایم و از صندوقی استفاده خواهیم کرد که هم شفاف است و هم در عین حال آراء انتخاباتی در آن خوانده نمی شود.

وی با اشاره به بحث انتخابات الکترونیک نیز عنوان کرد: در خصوص انتخابات الکترونیک هنوز به مرحله ای نرسیدیم که در مورد اش بخواهیم در مورد اظهارنظر قطعی کنیم.

مقیمی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت فعالیت جبهه یکتا اظهار کرد: ما حزبی به نام یکتا نداریم.فعالیت های سیاسی از سوی هرکسی باشد و اگر در قالب حزب انجام نگیرد ایرادی ندارد و نیازی به مجوز نیست.

وی افزود: احزاب می توانند مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کنند که البته بستگی به میزان فعالیت خود این احزاب دارد.

او در پایان در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییر 33 فرماندار در سطح کشور اظهار کرد: هر فرمانداری که به وظایف خود و برنامه های دولت عمل کند بر سر کارش باقی خواهد ماند و اینکه هر فرمانداری از دوره دولت قبلی باشد یا نباشد در این موضوع تاثیری ندارد و منجر به تغییر او نخواهد شد.

انتهای پیام

کد N954483