شمخانی:

همه از جناحی شدن بررسی برجام جلوگیری کنیم

دبير شوراي عالي امنيت ملي,علي شمخاني

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اهمیت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک گفت که اجرای برجام موضوعی مهم‌تر از متن آن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی در حاشیه مراسم ترحیم برادر وزیر کشور در جمع خبرنگاران در مورد نحوه رسیدگی شورای عالی امنیت ملی به موضوع برجام اظهار کرد: شورای عالی امنیت ملی به گونه‌ای این موضوع را بررسی کرده است که به فرازهایی که نیازمند قرائت‌ها و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران است تاکید شده است و خروجی آن نیز اجازه نخواهد داد که اجماع ملی دچار آسیب شود.

وی با بیان اینکه حتما باید در کنار متن برجام، متن مخالفین برجام در آمریکا،‌ اسرائیل و برخی کشورهای منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهیم گفت: باید بتوانیم بحثی فنی و کارشناسانه فارغ از هر نوع جناح‌بندی نسبت به برجام داشته باشیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه موضوع چگونگی اجرای برجام مهم تر از متن برجام است گفت: حتما همه به این موضوع حساس هستند که اجرای برجام با رعایت همه موازین انقلابی و استقلالی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند حول محور رهبری همچنان وحدت جامعه را در جهت عبور از این گردنه فراهم کند و ما نیز ضمن اینکه فعالیت صلح آمیز هسته‌ای خود را ادامه خواهیم داد، خواهیم توانست تحریم‌های ظالمانه را از دوش مردم برداریم.

شمخانی درباره وضع تحریم‌های تازه توسط جمهوری خواهان سنا در آمریکا نیز گفت:‌ جمهوری خواهان بعد از شکست خوردن در سنا به طور طبیعی با توجه به اینکه لابی صهیونیستی در‌آن‌ها پایگاه قوی دارد به دنبال جبران شکست خود بوده‌اند اما قطعا هر نوع تحریم که منجر به بازیابی فشار علیه ایران شود، از جانب ایران پاسخی قاطع به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص هشدار کاظم جلالی مبنی بر انتخاباتی نشدن موضوع بررسی برجام در مجلس نیز گفت: اصولا نگاه جناحی به موضوع بررسی برجام در مجلس، چه عنوان ابزاری در جهت حذف جناح خاصی قرار گیرد و چه به عنوان وسیله‌ای برای فشار آوردن به جناح دیگری باشد، به طور قطع بزرگترین آفتی است که می‌تواند علیه انسجام ملی ما باشد و لازم است همه ما از جناحی شدن این موضوع جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

کد N954474