جلالی در دیدار با رئیس مجلس عمان:

بهترین راه بازگشت آرامش به سوریه، مراجعه به آراء مردم است

سیاسی

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر نقش موثر عمان در حل و فصل مناقشات منطقه، گفت: بهترین راه بازگشت ارامش به سوریه، مراجعه به آراء مردم این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم جلالی پس از حضور در سی و چهارمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در اسلام‌آباد پاکستان در راه بازگشت به تهران، در نشست مشترک با خالد بن هلال المعولی رئیس مجلس شورای عمان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این نشست، از نقش موثر عمان در حل و فصل مناقشات منطقه تقدیر کرد و خواستار تلاش بیشتر این کشور برای جلوگیری از خونریزی و کشتار مردم بی‌دفاع یمن و ویرانی این کشور شد.

وی در ادامه ضمن ارائه تحلیلی درباره اوضاع سوریه، بهترین راه برای اعاده ثبات و آرامش در این کشور را مراجعه به آراء مردم دانست.

جلالی همچنین بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای گسترش مناسبات پارلمانی میان دو کشور ایران و عمان تاکید کرد.

در این دیدار، خالد المعولی رییس مجلس شورای عمان نیز ضمن ابراز خرسندی از توافق بدست آمده میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای گروه ۱+۵ درباره پرونده هسته ای صلح‌آمیز ایران، ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و برنامه جامع اقدام مشترک، جهان شاهد عرصه جدیدی از مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلف باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از شرایط جاری در یمن و سوریه به شدت ابراز تاسف کرد و ادامه این اوضاع را تنها به نفع رژیم صهیونیستی دانست.

خالد المعولی بر هرگونه تلاش از سوی کشورش برای کمک به اعاده صلح و آرامش در منطقه تاکید کرد.