نخستین عملیات هوایی استرالیا در خاک سوریه انجام شد

سیاسی

جنگنده های نیروی هوایی استرالیا شب گذشته نخستین پرواز عملیاتی خود در حریم هوایی سوریه را انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سیدنی مورنینگ هرالد، وزارت دفاع استرالیا از انجام نخستین عملیات هوایی این کشور در خاک سوریه خبر داد.   

به گفته وزارت دفاع استرالیا، نیروی هوایی این کشور نخستین عملیات خود در خاک سوریه را طی شب گذشته انجام داده و بدون هیچ حادثه‌ای به پایگاه خود در خاورمیانه بازگشته‌اند. البته در این ماموریت هیچ بمبی بر روی مواضع داعش پرتاب نشده است.

این عملیات چهار روز پس از آن انجام شد که «تونی ابوت» نخست وزیر استرالیا در ادامه حمله جنگنده های این کشور به مواضع داعش در عراق از تمایل برای انجام حملات مشابه در خاک سوریه نیز سخن گفت. وی در توضیح تصمیم خود مدعی شد: ما نمی توانیم بدون شکست دادن داعش در سوریه، این گروه تروریستی را در خاک عراق نیز شکست دهیم.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع ،‌ دو هواپیمای «هورنت» نیروی هوایی سلطنتی استرالیا، یک هواپیمای سوخت رسان هوایی و یک هواپیمای کنترل و هشدار اولیه در این ماموریت استفاده شدند.

گفته می شود که جنگنده های نیروی هوایی استرالیا در این ماموریت فعالیت نیروهای دشمن در خاک سوریه را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات مربوط به این فعالیت ها را به مرکز عملیات مشترک ائتلاف بین المللی گزارش داده اند.