پذیرش 340 نفر در دوره بازپذیری حوزه‌های علمیه خواهران کشور

حوزه‌هاي علميه خواهران

مدیر سنجش و پذیرش حوز‌ه‌های علمیه خواهران از پذیرش 340 نفر در دوره بازپذیری حوزه‌های علمیه خواهران در سال تحصیلی 94-95 خبر داد.

مدیر سنجش و پذیرش حوز‌ه‌های علمیه خواهران از پذیرش 340 نفر در دوره بازپذیری حوزه‌های علمیه خواهران در سال تحصیلی 94-95 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام سیدمحمود صانعی با اعلام این خبر افزود: این طلاب از میان هزار و 7 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان به منظور ورود مجدد به حوزه‌های علمیه خواهران پذیرفته شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که «آزمون ورودی این دسته از داوطلبان در اردیبهشت‌ماه سال گذشته برگزار شد و آنان توانستند در مصاحبه اخلاقی رفتاری نیز پذیرفته شوند» اضافه کرد: این آزمون به منظور احیای بخشی از سوابق آموزشی به نسبت امتیاز آزمون برگزار شد و پذیرفته‌شدگان به منظور ادامه تحصیل در مدارس علمیه ثبت نام می‌شوند.

مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران مواد آزمون بازپذیری حوزه‌های علمیه خواهران را فقه (احکام) و ادبیات عرب(نحو و صرف) دانست و خاطرنشان کرد: بازپذیری صرفا مربوط به داوطلبان ورود مجدد به دوره عمومی سطح دو (کارشناسی) است.

وی با بیان توضیحاتی در مورد آزمون بازپذیری گفت: این آزمون برای آن دسته از طلاب که در زمان تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران بنا به هر دلیل از تحصیل فاصله گرفته‌اند و اکنون مایل به ادامه تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران و اتمام دوره عمومی هستند، برگزار می‌شود و قبول‌شدگان نهایی در مدارس علمیه تحصیل خود را ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

کد N954355