مدیر امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران:

تشرف به مسجدجمکران یکی از اهداف اصلی گردشگران مسلمان غیرایرانی است

مسجد جمكران

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران گفت: اکثر خادمین فعال در بخش امور بین‌الملل افراد غیر ایرانی مقیم شهر قم هستند که می‌توانند با زائران خارجی با فرهنگ نزدیک به آنها ارتباط برقرار کرده و راهنمایی کنند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران گفت: اکثر خادمین فعال در بخش امور بین‌الملل افراد غیر ایرانی مقیم شهر قم هستند که می‌توانند با زائران خارجی با فرهنگ نزدیک به آنها ارتباط برقرار کرده و راهنمایی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی‌زاده با اشاره به این‌که «اقبال گسترده مردم به مسجد مقدس جمکران به برکت انقلاب اسلامی ایران روز به روز در حال افزایش است» گفت: به تدریج شیعیان جهان، همگام با ارادتمندان به اهل بیت(ع) در ایران، با این مکان مقدس آشنایی بیشتری پیدا کرده و تشرف به مسجد مقدس جمکران یکی از اهداف اصلی گردشگران مسلمان غیر ایرانی شده است.

وی با بیان این‌که «افرایش حضور زائران غیر ایرانی به طور محسوسی در مسجد مشهود است» اظهار کرد: با توجه به این حضور گسترده، نیاز به شکل‌گیری بخش بین‌الملل در مسجد روز به روز بیشتر احساس شد تا در سال‌های قبل این بخش راه‌اندازی اولیه شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران ادامه داد: در همان ابتدا گروه تشکیل دهنده بخش بین‌الملل روابط عمومی مسجد، خادمین افتخاری مسلط به زبان‌های خارجی بودند، اما به تدریج این بخش گسترش یافت به گونه‌ای که امروز شاهد حضور جمع زیادی از خادمین افتخاری به خصوص در بخش خواهران هستیم که در حوزه بین‌الملل به زائران خدمت می‌کنند.

هاشمی‌زاده در ادامه از حضور بیش از 80 خادم افتخاری خواهر برای اطلاع‌رسانی و راهنمایی زائران غیر ایرانی در طول هفته در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: نکته قابل توجه این است که اکثر خادمین فعال در بخش امور بین‌الملل افراد غیر ایرانی هستند که می‌توانند با زائران خارجی به زبان مادری و با فرهنگ متجانس با آنها ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: در سه ماه گذشته بیش از 3 هزار ساعت نفر خادم افتخاری خواهر در طول هفته به زائرین غیر ایرانی خدمات رسانی داشته‌اند که عمده فعالیت آنها نیز راهنمایی و اطلاع رسانی به زائرین در سطح مسجد بوده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: طرح تقویت و بهسازی خادمین افتخاری برادر غیر ایرانی ویژه بین‌الملل در دست اقدام است تا در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش خادمین افتخاری برادر در این بخش باشیم.

انتهای پیام

کد N954147