مجمع حکمت اسلامی دنبال تجمیع فعالیت‎های حوزه و دانشگاه است

اسلام

دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی، فعالیت‌های این مجمع را تشریح کرد.

دبیر مجمع عالی حکمت اسلامی، فعالیت‌های این مجمع را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین معلمی در جمع خبرنگاران گفت: این مجمع با موافقت رهبر معظم انقلاب کار خود را در گروه‎های علمی با 70 عضو پیوسته در سال 84 آغاز کرد.

وی اظهار کرد: این مرکز به دور از موازی کاری به دنبال تجمیع فعالیت‎های حوزه و دانشگاه در زمینه فلسفه و حکمت اسلامی و ارایه دیدگاه اسلام در حوزه‎های حکمی بود که در این زمینه 9 کارگروه علمی نیز تشکیل شد.

وی گفت: در حال حاضر این مجمع 20 فعالیت کلی را در دستور کار خود دارد و به همین جهت در قالب 9 کارگروه و بخش‎های علمی، فرهنگی و اجرایی، با 180 عضو پیوسته این ماموریت‎ها پیگیری می‎شود.

برگزاری47 نشست علمی و کرسی نظریه‌پردازی از سوی مجمع

خراسانی مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: مجمع با راه‌اندازی گروه‎های علمی در رشته‎های عرفان، فلسفه اسلامی، کلام، اخلاق، سیاست و... فعالیت خود را دنبال می‎کند.

وی اظهار کرد: برگزاری نشست‎های علمی از دیگر برنامه‎های این مجمع است که تاکنون 47 نشست پیرامون موضوعات مختلف علمی، فرهنگی و عرفانی برگزار شده است، برگزاری دوره‎های علمی و آموزشی که از 7 سال پیش آغاز شده است در بیش از 50 موضوع ادامه دارد.

وی گفت: برگزاری همایش تجلیل از بزرگان و حکمای اسلامی، راه اندازی اولین کتابخانه علوم عقلی اسلامی با 13500 کتاب و 17هزار جلد کتاب، که جدیدترین آثار علمی و حکمی اسلامی و غربی را در خود جای داده است و راه اندازی واحد مشاوره علمی تلفنی، حضوری و اینترنتی از دیگر فعالیت‎های مجمع است.

خراسانی اظهار کرد: برگزاری جلسات هم اندیشی مراکز و فعالان فلسفه و ایجاد کارگروه فلسفه و کودکان، انتشار نشریه تخصصی حکمت و خبرنامه حکمت اسلامی و برگزاری همایش روز جهانی فلسفه با بررسی 100 مقاله از سطح جهان در زمینه حکمت اسلامی از دیگر فعالیت‏‌های این مجمع بوده است.

وی گفت: تولید محصولات صوتی و تصویری در زمینه حکمت اسلامی، پایگاه اطلاع رسانی، حضور در نمایشگاه قرآن، راه اندازی بخش بین الملل، همکاری با مرکز علمی کشور و اطلاع از فعالیت‎های حکمی و فلسفی آنان، راه اندازی بانک اطلاعات فلسفی و بانک علوم عقلی مراکز حوزوی با 1954 پایان نامه و بانک اطلاعات 35 مرکز از دیگر فعالیت‎های این نهاد بوده است.

انتهای پیام

کد N954132