نخستین ماموریت هواپیماهای استرالیا علیه داعش در سوریه

مقام‌های دفاعی سیدنی اعلام کردند، هواپیماهای استرالیایی نخستین عملیات‌شان را در سوریه انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این گزارش چند روز پس از آن که کانبرا ماموریت خود برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق را به سوریه نیز گسترش داد، مطرح شد.

وزارت دفاع استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد: گروه ضربت هوایی استرالیا نخستین ماموریت عملیاتی خود در سوریه را شبانه تکمیل کرده و بدون هیچ حادثه ای به پایگاهشان در خاورمیانه بازگشتند.

بر اساس این بیانیه،‌ دو هواپیمای F/A-18A Hornets نیروی هوایی سلطنتی استرالیا، یک هواپیمای سوخت رسان هوایی KC-30A و یک هواپیمای کنترل و هشدار اولیه E-7A در این ماموریت استفاده شدند.

فرمانده گروه ضربت هوایی استرالیا اظهار کرد، هواپیماهای Hornets به جستجو برای فعالیتهای دشمن در شرق سوریه پرداخته و به مرکز عملیاتهای هوایی مشترک ائتلاف بین المللی گزارش دادند.

وی خاطر نشان کرد: این هواپیماها همچنین آماده انجام وظایف هشدار کوتاه دارای اولویت بالا که شامل تجسس و انتشار سلاح می شوند نیز بوده اند.

استرالیا پیشتر بخشی از ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق بود اما در روزهای اخیر دامنه عملیاتهای هوایی خود را به سوریه کشاند و اعلام کرد،‌ اساس قانونی این اقدام دفاع شخصی دسته جمعی علیه گروهی است که به مرزها احترام نمی گذارد.

تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا هنگام اعلام این خبر گفت: ما بدون شکست دادن داعش در سوریه نمی توانیم داعش را در عراق شکست دهیم.

در بیانیه وزارت دفاع استرالیا آمده است، هواپیماهای استرالیایی به طراحی و اجرای حملات هوایی علیه داعش در راستای تلاشهای ائتلاف برای تضعیف پایگاه این گروه ادامه خواهند داد.

انتهای پیام

کد N954083