با هدف ارتقای روابط؛

کمیسیون دو جانبه آمریکا - کوبا نوامبر در واشنگتن تشکیل جلسه می‌دهد

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، آمریکا و کوبا نشست آتی کمیسیون دو جانبه خودشان را نوامبر سال جاری میلادی در واشنگتن برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای گفت: کمیسیون دو جانبه کوبا - آمریکا توافق کرده تا مجددا در نوامبر سال جاری میلادی در واشنگتن نشستی برگزار کند.

دولت‌های هاوانا و واشنگتن روز جمعه نخستین نشست کمیسیون دو جانبه جدید خودشان را با هدف توسعه روابط در هاوانا برگزار کردند.

در این اطلاعیه آمده است: این گروه درباره چارچوب زمانی اولیه برای مشارکت در مسائل کلیدی از جمله حقوق بشر، مبارزه با قاچاق انسان، مهاجرت، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مسائل نظارتی، همکاری در زمینه محیط زیست، هوانوردی غیرنظامی، مخابرات و اینترنت در سال 2015 میلادی مذاکره کردند.

به گفته وزارت امور خارجه آمریکا، این مذاکرات کاملا صریح و همه جانبه، توام با احترام و ادب برگزار شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: دولت‌های کوبا و آمریکا با اقدامات مشخص و معین برای ادامه روند عادی سازی روابط توافق کردند.

این کمیسیون در نشست ماه نوامبر پیشرفت در تمامی زمینه‌هایی که روز جمعه درباره آن مذاکره کردند را بررسی خواهند کرد و حوزه‌های همکاری تازه‌ای را برای سال 2016 میلادی مشخص می‌کنند.

آمریکا و کوبا در سال جاری میلادی پس از 54 سال قطع روابط، به صورت کامل روابط دیپلماتیک را از سر گرفتند.

انتهای پیام

کد N953995