جرثقیل سقوط کرده در مسجدالحرام متعلق به شرکت پسر پادشاه عربستان است

واحد مرکزی خبر نوشت: جرثقیلی که با سقوط در مسجد الحرام باعث مرگ صد و هفت نفر و زخمی شدن بیش از دویست نفر شد، متعلق به شرکت محمد بن سلمان پادشاه عربستان سعودی است.

جرثقیلی که با سقوط در مسجد الحرام باعث مرگ صد و هفت نفر و زخمی شدن بیش از دویست نفر شد، متعلق به شرکت محمد بن سلمان پادشاه عربستان سعودی است.

به گزارش پایگاه خبری «میدل ایست پانوراما»، جرثقیلی که در مسجد الحرام سقوط کرد متعلق به شرکت «نسما» وابسته به محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سعودی است که برای توجیه این حادثه به تصاویر فتوشاپی متوسل شد.

شرکت وابسته به پسر پادشاه عربستان با اعمال فشار بر دیگر شرکت ها آنها را از مناقصه طرح توسعه مسجد الحرام کنار گذاشته بود.

محمد بن سلمان از مطبوعات عربستان خواست تا تصاویر فتوشاپی از این حادثه چاپ کنند تا ادعای برخورد صاعقه به این جرثقیل را تبلیغ کنند.

در تصاویر ویدئویی منتشر شده از این حادثه هیچ نشانه ای از برخورد صاعقه به جرثقیل وجود ندارد که ثابت می کند شرکت وابسته به محمد بن سلمان به علت نقص در نصب این جرثقیل مسئول این حادثه است.

اداره هواشناسی مکه درباره وقوع طوفان و بارش شدید باران هشدار داده بود، اما شرکت نسما این هشدار را نادیده گرفته بود. جرثقیل سقوط کرده در مسجد الحرام بزرگترین جرثقیل نصب شده بود که از پیش از ماه مبارک رمضان تاکنون بدون استفاده باقی مانده بود، اما شرکت نسما به علت هزینه زیاد برچیدن آن را به تعویق انداخته بود.

گفتنی است حدود یکسال پیش هم سقوط بلوک های سیمانی باعث مرگ شش کارگر این شرکت شده بود.

5252

کد N953943