وزیر دفاع از مناطق دوم و سوم نیروی دریایی ارتش بازدید کرد

وزارت دفاع,امير دريادار حبيب‌الله سياري,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,ساحل دريا,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از امکانات سطحی و زیرسطحی دریای عمان و یگان های نیروی دریایی ارتش مستقر در کنارک شهرستان چابهار بازدید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار حسین دهقان در جریان بازدید از سواحل کنارک چابهار با بیان اینکه «حضور نیروی دریایی زمینه ساز توسعه سواحل مکران است و این نیرو با تمام توان آمادگی همکاری با دیگر نهادها و سازمان‌ها در این رابطه را دارد»، اظهار کرد: بنا بر شرایط منطقه در گذشته واحدهای نظامی زودتر از سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها در این منطقه مستقر شده‌اند و این موضوع باعث شده که امروز نیز نیروی دریایی با تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سواحل مکران پیشرو باشد.

وزیر دفاع خاطر نشان کرد: خوشبختانه با استقرار واحدهای تولیدی و اقتصادی و مشارکت بخش خصوصی شاهد توسعه بیش از پیش سواحل مکران خواهیم بود.

وی افزود: اجرایی شدن برنامه‌های توسعه‌ای دولت و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه سواحل مکران از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز در این مراسم گفت: ایجاد زیرساخت‌ها و حضور مقتدرانه نیروی دریایی در سواحل مکران نوید دهنده توسعه این سواحل در آینده نزدیک است.

سیاری افزود: عزیمت صیادان به آب‌های دور و امنیت شناورهای کشور در اقیانوس هند نتیجه حضور مقتدرانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس این گزارش، دهقان همچنین از نزدیک در جریان روند پیشرفت کاری طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در حال احداث و کارهای زیربنایی منطقه از جمله پروژه ساخت منازل سازمانی کارکنان منطقه و دیگر پروژه‌های درحال ساخت در بندر راهبردی جاسک قرار گرفت و از آنها بازدید کرد.

منطقه دوم دریایی ولایت در سال 1387 طی ابلاغ منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، در بندر راهبردی جاسک در فاصله 320 کیلومتری بندرعباس استقرار یافته است.

انتهای پیام

کد N953851