هشدار سازمان ملل نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در یمن

سازمان ملل متحد,یمن

هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن ضمن هشدار نسبت به وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در این کشور گفت: میلیون‌ها یمنی در معرض خطر مرگ یا جراحت در حملات هوایی و درگیری‌ها قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ، یوهانس وان در کلاو، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن تاکید کرد که میلیون‌ها یمنی در معرض خطر مرگ یا جراحت به دلیل حملات هوایی و درگیری‌ها هستند. همچنین یمن با کمبود خدمات اساسی از جمله آب آشامیدنی و غذا مواجه است.

این مسئول سازمان ملل افزود: اوضاع کنونی در یمن هر ساعت وخیم‌تر می‌شود، همچنین تاسیسات و زیرساخت‌ها از جمله مدارس، مراکز بهداشتی، نیروگاه‌های برق وکلینیک‌ها همه از بین رفته‌اند و بیشتر مناطق با کمبود آب، برق و سوخت مواجهند.

وی هشدار داد که در صورت عدم فراهم سازی سوخت اضافی و آب آشامیدنی، حدود یک میلیون تن در عدن با خطر نداشتن آب آشامیدنی سالم مواجه خواهند شد.

کلاو بار دیگر از نهادهای انسانی و کارمندان این نهادها خواست تا کمک‌های خود را به ساکنانی که نیازهای بیشتری دارند برسانند.

از سوی دیگر کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد تعداد یمنی‌هایی که به دلیل کمبود سوخت ومشکلات از خلیج عدن به سمت کشورهای دیگر فرار می‌کنند رو به افزایش است.

این کمیساریا از خطرات احتمالی که یمنی‌ها در معرض آن قرار خواهند گرفت ابراز نگرانی کرد و از تمامی کشتی‌ها در منطقه خواست تا در عملیات نجات احتیاط بیشتری به خرج دهند.

انتهای پیام

کد N953783