اوباما: استراتژی روسیه در سوریه شکست می‌خورد

سوريه,روسيه,اوباما

رئیس‌جمهوری آمریکا استراتژی مسکو برای ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به سوریه را "اشتباهی بزرگ" توصیف و تاکید کرد که این روند آنها را از رسیدن به راه‌حل سیاسی دور می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد که تصمیم روسیه برای ارسال پرسنل نظامی و تجهیزات به سوریه بیانگر استراتژی‌ای است که محتوم به شکست است.

وی روز جمعه با هشدار به مسکو مبنی بر اینکه آنها باید هوشمندانه‌تر عمل کنند، گفت: این استراتژی‌ای که آنها در حال حاضر دنبال می‌کنند و به دنبال تقویت اسد (رئیس‌جمهوری سوریه) هستند، گمان می‌کنم که اشتباهی بزرگ است.

پیش از آن سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که کرملین همچنان به تامین تسلیحات برای دولت سوریه ادامه خواهد داد؛ این در حالی است که آمریکا و ناتو به دلیل افزایش مشارکت مسکو در درگیری سوریه به مسکو هشدار داده‌اند.

لاوروف در کنفرانس خبری خود گفت که روسیه در حال انجام تمرین‌های نظامی در دریای مدیترانه است و این روند مدتی است که ادامه دارد و کاملا مطابق با قوانین بین‌المللی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین از سایر قدرت‌ها درخواست کرد تا به تامین سلاح برای ارتش سوریه کمک کنند و به باور وی، این موثرترین راه برای مقابله با گروه تروریستی داعش است.

این سخنان یک روز پس از آن مطرح شد که سرگئی لاوروف تایید کرد که کشورش پروازهای بشردوستانه برای انتقال تجهیزات نظامی و نیز کمک‌های بشردوستانه به سوریه دارد.

لاوروف با اشاره به استراتژی اوباما گفت: شما نمی‌توانید تنها با استفاده از حملات هوایی داعش را شکست دهید. لازم است که با نیروهای زمینی همکاری کنید و ارتش سوریه موثرترین و نیرومندترین نیروهای زمینی برای مبارزه با داعش هستند.

با این وجود اوباما معتقد است که این رویکرد روسیه می‌تواند آنها را از رسیدن به راه‌حل سیاسی که لازمه‌ برقراری مجدد صلح در سوریه است، دور کند.

انتهای پیام

کد N953479