نامه های محرمانه از قم به آدرس روحانی و جنتی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تذکراتی غیرعلنی به وزیر ارشاد داشته و نامه هایی محرمانه هم برای رئیس جمهور ارسال می کند.

اين را آيت الله مقتدايي دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور در گفت و گو با خبرآنلاين، عنوان کرد. به گفته وي، اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم در راستاي توصيه مقام معظم رهبري مبني بر اينکه «در مسائلي که در کشور واقع مي شود، نظر دهيد» در امور متعددي به صداو سيما به دليل فيلم ها، برنامه ها يا موضع گيري هايش تذکراتي داده اند. حتي رئيس سازمان صداوسيما را به جامعه مدرسين و يا جاهاي ديگر احضار کرده و به او تذکراتي داده اند.

اين عضو مجلس خبرگان افزود: به وزارت ارشاد هم تذکراتي داده ايم و مواردي بوده که به وزير و يا حتي رئيس جمهور نامه محرمانه نوشته ايم. ايشان حتي در مورد تذکرات دو سه نفر از اعضاي جامعه مدرسين که خدمتشان رسيده و نظرات اصلاحي و اسلامي جامعه مدرسيا را ارائه داده اند، دستوراتي را جهت اجرا ابلاغ کرده اند.

او در پاسخ به سوالي که جوياي جزئيات اين نامه بود، اظهار داشت: ما بناي رسانه اي و علني کردن اين کارها را نداريم. آن افرادي هم که خدمت رئيس جمهور رسيده اند را نمي خواهيم به رسانه ها معرفي کنيم.

آيت الله مقتدايي که مي گفت در دولت گذشته هم جامعه مدرسين حوزه علميه قم، مشي مشابهي داشته، در پاسخ به اينکه «فکر نمي کنيد، رسانه اي شدن اين موضوعات به گرايش بيشتر مردم به حوزه هاي علميه کمک مي کند؟» گفت:

گاهي علني شدن اين تذکرات منجر به تضعيف دستگاه و مسئولين مي شود. هدف روحانيت اصلاح امور است. اگر روشي را که ما صلاح نمي دانيم، ادامه يابد، خلاف شان حکومت اسلامي و جمهوري اسلامي است. از همين رو تذکراتي ارائه مي دهيم که معمولا مورد توجه قرار مي گيرد و ما به هدفمان مي رسيم. سر و صدا کردن درباره تذکرات روحانيت به رئيس جمهور منجر به تضعيف وي مي شود.

مشروح کامل اين گفت و گو را اينجا بخوانيد.

2727

 

 

کد N953363