اسداللهی با اشاره به بیانات رهبری؛

کمیسیون رسیدگی به برجام در راستای منافع ملی باید پیش رود

مجلس شوراي اسلامي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

نماینده مردم تربت جام در مجلس گفت: کمیسیون رسیدگی به برجام در مجلس باید در راستای فرمایشات رهبری، منافع ملی و آنچه اقتضای کشور است پیش رود.

غلامرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: همانطور که رهبری فرمودند آمریکا در طول سال‌های گذشته ثابت کرده که غیرقابل اعتماد بوده و با ما دشمنی داشته بنابراین نمی‌تواند یک‌باره چرخش صددرصدی در رفتار خود داشته باشد.

وی افزود: حتی در زمینه مذاکرات هم ما به دلایل مشخصی مذاکره با آمریکا را قبول کردیم و اینکه رهبری فرمودند تیم مذاکره کننده خوب ظاهر شدند این فرمایش می‌تواند مهر تأییدی بر عملکرد جهادگونه دیپلمات‌های ما در عرصه دیپلماسی باشد.

نماینده مردم تربت جام در مجلس با اشاره به رفتارهای مقامات آمریکایی خاطرنشان کرد: این مسأله نشان می‌دهد ما باید رفتاری مدبرانه و همه‌جانبه نگر داشته باشیم که اگر تا اینجا مسأله مذاکرات را خوب پیش بردیم از این پس هم باید ادامه یابد.

وی تأکید کرد: قطعا کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام در مجلس هم باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، منافع ملی و آنچه که اقتضای کشور است کار کند تا این پروسه‌ای که در کشور آغاز شده به سرانجام خوبی برسد و در گردونه اختلافات دیدگاهی که ممکن است وجود داشته باشد طوری عمل نکنیم که محل سوءاستفاده دشمن قرار گیرد.

اسداللهی افزود: آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، اکنون به دنبال جرزنی هستند که به نوعی بتوانند نتیجه‌ای که حاصل شده است را بر باد بدهند. حتی در کنگره هم ما صداهای مختلفی را می‌شنویم و لابی صهیونیست هم هزینه می‌کند تا این توافق به بجایی نرسد و این نشان می‌دهد که بیشتر از همه صهیونیست‌ها تمام قد ایستاده‌اند که ما نتوانیم این مسأله را به فرجام خوبی برسانیم.

وی تأکید کرد: همه این اقدامات ما را به این نتیجه می‌رساند که بر مبنای منافع ملی و آرمان‌های انقلاب راه خود را ادامه دهیم و در متنی هم که به عنوان متن نهایی خواهد بود باید دقت لازم را صرف کنیم.

اسداللهی در پایان اظهار کرد:نمایندگان به دنبال این هستند که بتوانند به تیم مذاکره کننده کمک کنند تا با توجه به در نظر گرفتن منافع ملی این کار به نتیجه برسد که بنفع و به صلاح کشور خواهد بود و تیم مذاکره کننده که به فرمایش رهبری خوب عمل کرده و خوب ظاهر شدند باید در ادامه هم همین رویکرد را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N953349