برگزاری مراسم چهاردهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر در کاخ سفید

سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش روز جمعه به اتفاق کارکنان کاخ سفید با لحظاتی سکوت چهاردهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، مراسم یادبود حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در کاخ ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد. آمریکایی ها امسال چهاردهمین سالگرد این حادثه تروریستی را گرامی داشتند.

در همین حال برخی از بستگان سه هزار نفری که در جریان حملات یازدهم سپتامبر کشته شدند با تجمع در محل برج های ویران شده و با شعار «هرگز فراموش نمی کنیم» یاد قربانیان این حملات را گرامی داشتند.

در صبح روز یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، تعداد ۱۹ نفر از اعضای القاعده، چهار هواپیمای تجاری-مسافربری را ربودند. هواپیماربایان دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند.

گفتنی است کشته شدگان این حمله‌ها ۲٬۹۷۴ نفر بودند که با در نظر گرفتن ۱۹هواپیماربا در کل شمار کشته‌های این حمله‌ها به ۲٬۹۹۳ نفر می‌رسد. گفتنی است بیش‌تر کشته شدگان این حمله‌ها مردم عادی و شهروندان بودند، که ملیت آن‌ها از ۹۰ کشور گوناگون جهان بود. به‌علاوه مرگ شماری نیز ناشی از قرارگرفتن در برابر گرد و خاک به‌وجودآمده از ویرانی دو برج گزارش شد.