افخم:

بیانیه اوباما نشانه تناقض‌گویی آشکار است

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه رئیس جمهور امریکا در پی رای سنای این کشور در خصوص برجام را نشانه تناقض گویی آشکار دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم با بیان این مطلب افزود: رییس جمهور آمریکا تلاش می کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولتش در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد و رییس جمهور این کشور در تلاشی ناموفق می کوشد نتایج مذاکرات هسته ای را مصادره به مطلوب کند اما واقعیت این است که آمریکا در پایان مذاکرات ناگزیر به عدول از مواضع زیاده خواهانه خود شد.

سخنگوی وزارت خارحه افزود: یکی از دستاوردهای اصلی مذاکرات هسته ای پایان دادن به بحرانی تصنعی بود که با انگیزه های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود و دولت آمریکا با پذیرش شکست و ناکامی تحریمها، ناگزیر به عقب نشینی از خواسته اصلی خود در مذاکرات شد و در نهایت هم به رفع تحریم ها تن داد و هم حق غنی سازی هسته ای ایران را پذیرفت.

افخم تصریح کرد:‌ در حالی که رهبران کشورهای ۱+۵ پس از مذاکرات تلاش می کنند روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران بازسازی و اعتماد مردم ایران را به خود جلب کنند فقط دولت آمریکا است که در محاصره لابی های صهیونیستی گرفتار شده و به جای پذیرش واقعیات و بی اعتنایی به مواضع دیگران، گاه و بی گاه به فرافکنی و توجیهات نامربوط رو می آورد.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران محور ثبات و امنیت منطقه است و جهانیان می دانند که منبع و ریشه نا امنی و بی ثباتی در منطقه ما، تحریکات و اقدامات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی است و دولت ایالات متحده آمریکا هم مادام که از این رژیم حمایت می کند، در مسئولیت جنایات آن سهیم است.

افخم گفت: بی تردید جهان زمانی امن تر خواهد شد که دولت آمریکا از رفتارهای زورمدارانه اش دست بردارد و مانع اقدامات بی ثبات کننده و جنگ افروزی متحدانش شود.

وی تحریکات سیاسی آمریکا در منطقه؛ فروش تسلیحات نظامی پیشرفته و حمایت از متجاوزان به مردم فلسطین، سوریه، عراق و یمن را نمونه هایی عینی از اقدامات دولت آمریکا برای افزایش نا امنی و بی ثباتی در منطقه برشمرد.