واکنش مرضیه افخم به بیانیه رئیس جمهوری آمریکا

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، بیانیه رئیس جمهوری آمریکا متعاقب رأی سنای این کشور در خصوص برجام را متضمن تناقض گویی آشکار دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه بيانيه رئيس جمهوري آمريكا متعاقب راي سناي اين كشور در خصوص برجام را متضمن تناقض گویی آشکار دانست و اظهار داشت:‌ رییس جمهور آمریکا تلاش می کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولت وی در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد و رییس جمهور آمریکا در تلاشی ناموفق می کوشد نتایج مذاکرات هسته ای را مصادره به مطلوب کند. اما واقعیت این است که آمریکا در پایان مذاکرات ناگزیر به عدول از مواضع زیاده خواهانه خود شد.

سخنگوي وزارت خارجه با اشاره به اينكه يكي از دستاورد اصلی مذاکرات هسته ای این بود که به یک بحران تصنعی که با انگیزه های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود، پایان داد اضافه كرد:‌ دولت آمریکا با پذیرش شکست و ناکامی تحریمها، ناگزیر به عقب نشینی از خواسته اصلی خود در مذاکرات شد و در نهایت هم به رفع تحریم ها تن داد و هم حق غنی سازی هسته ای ایران را پذیرفت.

مرضيه افخم تصريح كرد: ‌در حالی که رهبران کشورهای 1+5 پس از مذاکرات تلاش می کنند روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران باز سازی کنند و اعتماد مردم ایران را به خود جلب نمایند، این تنها دولت آمریکا است که در محاصره لابی های صهیونیستی گرفتار شده و بجای پذیرش واقعیات و بی اعتنایی به مواضع دیگران گاه و بی گاه به فرافکنی و توجیهات نامربوط رو می آورد.

سخنگوي وزارت خارجه با تاكيد بر اينكه جمهوری اسلامی ایران محور ثبات و امنیت منطقه است و جهانیان می دانند که منبع و ریشه ناامنی و بی ثباتی در منطقه ما، تحریکات و اقدامات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی است و دولت ایالات متحده آمریکا هم مادام که از این رژیم حمایت می کند، در مسوولیت جنایات آن سهیم است.

مرضيه افخم خاظرنشان ساخت:‌ بي ترديد جهان زمانی امن تر خواهد شد که دولت آمریکا از رفتارهای زورمدارانه خود دست بردارد و مانع اقدامات بی ثبات کننده و جنگ افروزی متحدان خود شود.
وي تحریکات سیاسی آمریکا در منطقه، فروش تسلیحات نظامی پیشرفته و حمایت از متجاوزان به مردم فلسطین، سوریه و عراق و یمن را نمونه های عینی از اقدامات دولت آمریکا برای افزايش ناامنی و بی ثباتی در منطقه توصيف كرد.

5252

کد N953202