سخنگوی وزارت امور خارجه

بیانیه اوباما متعاقب رای سنا، تناقض گویی آشکار است

سخنگوي وزارت امور خارجه,آمريكا,وزارت خارجه ايران,اوباما,ايران و آمريكا

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه رئیس جمهوری امریکا متعاقب رای سنای این کشور در خصوص برجام را متضمن تناقض گویی آشکار دانست.

به گزارش ایسنا، مرضیه افخم اظهارداشت :‌ رییس جمهور آمریکا تلاش می کند از این واقعیت طفره برود که ناکامی دولت وی در سیاست تحریم و تهدید علیه ایران بود که آمریکا را وادار به مذاکره کرد و رییس جمهور آمریکا در تلاشی ناموفق می کوشد نتایج مذاکرات هسته ای را مصادره به مطلوب کند. اما واقعیت این است که آمریکا در پایان مذاکرات ناگزیر به عدول از مواضع زیاده خواهانه خود شد.

سخنگوی وزارت خارحه با اشاره به اینکه یکی از دستاورد اصلی مذاکرات هسته ای این بود که به یک بحران تصنعی که با انگیزه های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود، پایان داد، اضافه کرد :‌ دولت آمریکا با پذیرش شکست و ناکامی تحریمها، ناگزیر به عقب نشینی از خواسته اصلی خود در مذاکرات شد و در نهایت هم به رفع تحریم ها تن داد و هم حق غنی سازی هسته ای ایران را پذیرفت.

مرضیه افخم تصریح کرد :‌درحالی که رهبران کشورهای 1+5 پس از مذاکرات تلاش می کنند روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران بازسازی کنند و اعتماد مردم ایران را به خود جلب نمایند، این تنها دولت آمریکا است که در محاصره لابی های صهیونیستی گرفتار شده و بجای پذیرش واقعیات و بی اعتنایی به مواضع دیگران گاه و بی گاه به فرافکنی و توجیهات نامربوط رو می آورد.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران محور ثبات و امنیت منطقه است و جهانیان می دانند که منبع و ریشه نا امنی و بی ثباتی در منطقه ما، تحریکات و اقدامات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی است و دولت ایالات متحده آمریکا هم مادام که از این رژیم حمایت می کند، در مسوولیت جنایات آن سهیم است.

مرضیه افخم خاطرنشان ساخت :‌ بی تردید جهان زمانی امن تر خواهد شد که دولت آمریکا از رفتارهای زورمدارانه خود دست بردارد و مانع اقدامات بی ثبات کننده و جنگ افروزی متحدان خود شود.

وی تحریکات سیاسی آمریکا در منطقه ؛ فروش تسلیحات نظامی پیشرفته و حمایت از متجاوزان به مردم فلسطین، سوریه و عراق و یمن را نمونه های عینی از اقدامات دولت آمریکا برای افزایش نا امنی و بی ثباتی در منطقه توصیف کرد.

انتهای پیام

کد N953198