اظهار نظر سخنگوی کری درباره حمایت ایران از بشار اسد

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا علیرغم اینکه مقامات ایران همواره ادعاهای غرب و آمریکا مبنی بر مداخله تهران در امور دیگر کشورها را رد می‌کنند مدعی شد، روسیه و ایران باید دست از حمایت از بشار اسد بردارند.

به گزارش خبرگزاری دانشچویان ایران (ایسنا)، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز پنج‌شنبه خود به پرسش های متعددی درباره آوارگان سوری و بحران کنونی در سوریه پاسخ داد و گفت که هنوز فضا برای مذاکره در جهت حل بحران این کشور وجود دارد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، جان کربی گفت: ما به صراحت گفته ایم که بهترین مسیر در سوریه این است که کشورهایی مثل روسیه و ایران دست از حمایت از بشار اسد بردارند. ما همچنان در این باره استدلال خواهیم کرد اما معنی اش این نیست که هیچ فضایی برای گفت‌وگو نباشد. ما با روس ها درباره گذار سیاسی در سوریه گفتگو می کنیم.

به گزارش ایسنا، این در حالی‌ است که ایران همواره تاکید می‌کند مسایل داخلی کشورها باید به دست ملت‌هایشان حل و فصل شود و به علاوه هرگونه اتهام درخصوص مداخله ایران در امور کشورهای منطقه را قویا رد می‌کند.

مقامات ایرانی بر این مسله تاکید دارند که بحران سوریه یک موضوع داخلی است که باید از طریق گفت‌وگوی سیاسی میان گروه‌های مختلف این کشور حل شود.

انتهای پیام

کد N953016