لاوروف:

آمریکا از حامیان تروریستها حمایت می کند/ادامه ارسال کمک به سوریه

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر ادامه ارسال کمک های بشردوستانه کشورش به سوریه از سیاست های آمریکا در مورد حمایت از گروه های شورشی فعال در خاورمیانه انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «سرگئی لاوروف» با بیان اینکه آمریکا از کشورهایی حمایت می کند که این کشورها حامی تروریست های خواهان براندازی نظامی سوریه هستند سیاست های واشنگتن را در این رابطه به باد انتقاد گرفت. 

وزیر امور خارجه روسیه همچنین با تایید حضور کارشناسان نظامی کشورش در سوریه گفت: روسیه علاوه بر کمک‌های بشردوستانه، براساس قراردادهایش با سوریه، تجهیزات نظامی نیز برای دولت بشار اسد ارسال می‌کند.

سرگئی لاوروف با اشاره به آنچه «دلمشغولی غرب برای تغییر حکومت‌ها» خواند، گفت: «روسیه تاکنون کمک‌های نظامی زیادی به سوریه کرده است و از این پس نیز برای جلوگیری از تکرار سناریوی لیبی و دیگر حوادث تلخ منطقه برای سوریه، هر نوع کمک نظامی که ارتش آن کشور نیاز داشته باشد، ارائه خواهد داد».

روسیه پیش از این اعلام کرده بود که ایران و یونان اجازه استفاده از حریم هوایی خود را برای ارسال کمک‌های روسیه به سوریه صادر کرده‌اند.

لاوروف همچنین تاکید کرد که روسیه هرگز حضور کارشناسان نظامی خود در سوریه را انکار نکرده است.

روز پنج‌شنبه، دبیر کل ناتو با ابراز نگرانی از افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه گفته بود که این حضور کمکی به حل مناقشه منطقه نخواهد کرد و همه باید از راه‌حل سیاسی در این باره حمایت کنند.