رزمایش‌ مزدوران وابسته به منصور هادی پیش از آغاز حمله به صنعاء

یمن

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که نیروهای رئیس‌جمهور فراری یمن رزمایش نظامی را برای انتقال تعدادی از نیروهای خود از پایگاه‌های اصلی به سمت شرق و جنوب صنعاء برگزار کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، این منابع تاکید کردند که نیروهای عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور فراری یمن نیروهای خود را از پایگاه‌های اصلی به مناطق «ذمار» و «بیحان» در شرق و جنوب صنعاء انتقال می‌دهند تا برای انجام عملیات گسترده نظامی در صنعاء آماده شوند.

قرار است نیروهای هادی قبایل حامی وی را برای شرکت در عملیات صنعاء به سلاح‌ها مجهز کنند.

تحلیلگران نظامی معتقدند که رزمایش‌های نظامی در جنگ به معنای تغییر در استراتژی نظامی از طریق حمله سریع و غافلگیرانه است.

براساس طرح جنگی که احتمالاً در ساعات آتی برای تامین امنیت نیروهای هادی در زمان حرکت به سمت صنعاء اجرایی شود، این نیروها با کمک جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به سمت صعده پیش خواهند رفت.

همچنین دیگر نیروها از البیضاء به سمت ذمار در 90 کیلومتری صنعاء حرکت می‌کنند.

عبدالله الصبیحی، یکی از مسوولان نظامی حامی هادی گفت: نیروهای وفادار به هادی با کمک نیروهای ائتلاف عربی رزمایش‌های نظامی را برگزار کرده و تدابیر نظامی لازم را برای حمله به صنعاء اتخاذ کرده‌اند.

اخیراً قطر 1000 نیروی خود را به یمن فرستاد تا در عملیات صنعاء به ائتلاف متجاوز سعودی کمک کنند. نیروهای عربستانی و اماراتی نیز در یمن حضور دارند تا در جنگ صنعاء شرکت کنند.

انتهای پیام

کد N952797